Vysvětlení tragédie současné české politiky je nasnadě. Hrad i ostatní vysoké posty ovládli plně komunisté se svými typickými vlastnostmi nenávistí, lživostí a patologické touze po moci. Vulgární prezident si sepisuje vlastní Ústavu za pochodu a prakticky už neřekne větu, ve které by někoho neponížil, neurazil, nebo rovnou nelhal. Jeho věrný podruh, obrýlený Sancho Panza, k tomu přidá pár vlastních frustrací a celé to hodí do internetové černě.  A ve vládním kabinetu to není o mnoho lepší. Obviněný komunistický miliardář v demisi kolem sebe mává sójovými párky a ti, kdož slibovali věrnost svým voličům a morálním zásadám, jsou rázem ochotni odhlasovat i zrušení trestného činu podvodu.
Příčiny však nehledejme v bezcharakternosti těchto lidí, kdepak, ta byla a je jasně daná. Původcem tohoto stavu je určitý druh voličů, přesněji jejich obecně pronikavý neintelekt. Pojďme si nyní ukázat pár typických znaků jejich křupanské přemoudřelosti zachycených ponejvíce v internetových diskuzích.

Politický Jehovista nazve nejprve všechny své spoludiskutéry zaslepenými ovcemi, které se nechají povodit jedním mainstreamovým článkem a následně je teatrálně vyzve aby už konečně otevřeli oči. Sám se neskromně přizná, že on už prozřel dávno a jako důkaz předhodí do placu pár svých přelomových objevů a sice to, že podnikatelům nejde o lidi nýbrž o zisk, politickým stranám o politické funkce a vše řídí centrálně z USA Soros, židé a ilumináti. Připomene, že sice i on sám se nechal kdysi obalamutit imperialisty najatým opilým Havlem, kterému prý tehdy na slovo uvěřil, ale vzápětí lepne odkaz na článek, jehož přečtení mu konečně „otevřelo oči“. A ostatním by to mělo stačit taky.

Fenomenální KalousekV současné době není v diskuzích zmiňovanějšího politika. Brát to optikou popularity, jednalo by se suverénně o největšího spíkra naší politické scény. A je to pochopitelné. Poté co takový volič „prozřel“, potřebuje identifikovat světlo a tmu, dobro od zla, takříkajíc předek a zadek současného dění, aby nebyl v situaci onoho nešťastníka, který v dobré víře vnutil v parku extrémně chlupatému psovi párek nesprávnou stranou. A Kalousek se na zástupce zla  výborně hodí. Pohybuje se napříč politikou už dostatečně dlouho na to, aby se mu dala připsat privatizace, exekuční zákon i krach vyjednávání premiéra v demisi. Obvinit ho z inflace, deflace, regulace, deregulace, OKD, OHV, OHC i HIV. Jednou jsem četl zdrcující kritiku jeho osoby i pod článkem o zhoršujícím se počasí.

Co Čech, to makroekonomická kapacita. Není snad větších odborníků na světovou a státní ekonomiku než mezi těmi, kteří se nevyznají ani ve vlastním mzdovém lístku z Kolbenky. Miliardy přehazují vidlemi s takovou lehkostí, s jakou tvrdí, že nám zde komunisté zanechali důchodový fond naplněný až po okraj 360mld (četl jsem i o bilionu korun). Že 90% podniků u nás vlastní  cizáci, kteří své finanční orgie daní v zahraničí, anebo pro jistotu vůbec ne. Že superhrubá mzda je nařízení, které slouží k tomu, aby vám zlotřilý zaměstnavatel ukradl třetinu mzdy a poslal ji mocipánům do Prahy. A že to samozřejmě vymyslel Kalousek. Že Čína vlastní celé USA a je jen na  nich, kdy si je převezmou a že USA jsou v insolvenci už 80 let. Že rubl je krytý zlatem a tamní obyvatelé si prakticky žerou sušenky naštorc. Že vláda uměle udržuje nízké mzdy proto, aby mohla dělníky vydírat hladem a ti se nemohli  spravedlivě bouřit. A že statistické číslo o průměrné mzdě je lživě nadnesené proto, aby nikdo nevěděl, jaký hladomor mezi dělnictvem řádí. Nikdo mimo těch, co už prozřeli, samozřejmě. A lze se takovým myšlenkovým pochodům těch, co jsou intelektuálně nezatížení na to, aby si třikrát proklikli Googl divit, když i sám prezident ve zdůvodnění, proč jmenoval A.Babiše fixně premiérem uvedl, že je to proto, že ze svého podnikání platí daně v ČR? Opravdu nelze. Takováto informace musí přeci otevřít oči i těm nejzaslepenějším ovcím.

Ano, v jednoduchosti je síla. U nás má tato síla hodnotu 1,5 mio voličů v parlamentních volbách a cca dvakrát tolik v prezidentských. A tak jsme se jednoduše dostali tam, kde jsme. Jako ten párek pro toho psa v parku.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Petr Burian