Každoroční benefiční koncert Uherskohradišťské nemocnice se i v letošním roce uskuteční na heliportu v nemocničním areálu, a to v neděli 3. září v 17 hodin. Koncert, na kterém vystoupí herci Slováckého divadla, bude věnován celoročnímu projektu nemocnice Rok srdce.

Název koncertu Hra o pyžama napovídá, že půjde o písničky ze světově proslulého amerického muzikálu. Ten měl českou premiéru v loňském roce poprvé právě ve Slováckém divadle. Akci bude moderovat – a zároveň na ní zpívat – herec David Vaculík, dále budou účinkovat Tereza Hrabalová, Jiří Hejcman, Petr Čagánek, Petra Staňková, Tomáš Šulaj, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná, Martin Hudec, Zdeněk Trčálek, David Macháček nebo Irena Vacková. „Rozhodli jsme se, že odložíme saka a společenské šaty a koncert odzpíváme v nemocničních pyžamech. Tentokrát se nad tím nikdo nepozastaví, naopak,” prozradil s úsměvem představitel jedné z rolí David Vaculík.

Herce Slováckého divadla doprovodí živá kapela, vstupné je dobrovolné. Výtěžek z benefičního koncertu poputuje na projekt Uherskohradišťské nemocnice Rok srdce.

archiv Slováckého divadla
herci Slováckého divadla v nemocničních pyžamech

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Dana Lipovská