Díky vší té agendě a sporům kolem sestavování vlády, kolem postoje Zemana k ústavě a Babišovi, kolem hádek mezi různými stranami a začínající prezidentské kampaně se jakoby zapomnělo na jednu velmi podstatnou věc.

Babiš a Faltýnek byli minulým parlamentem vydáni k vyšetřování pro podezření z dotačního podvodu v kauze Čapího hnízda. Přesto Babiš kandidoval ve volbách a vyhrál je, a přesto ho chce prezident jmenovat premiérem.

Babiš opět nabyl ztracenou imunitu novými volbami. A protože se od doby jeho vydání neobjevily žádné nové skutečnosti, které by vyvracely podezření vůči němu a Faltýnkovi, je naprosto nezbytné, aby jeden z prvních korků nového parlamentu bylo opětovné vydání Babiše k vyšetřování.

Minulý parlament o tom rozhodl jednoznačně. V současném parlamentu už situace tak jasná není. Proto je potřeba, aby občané vyvinuli talk na poslance, aby Babiše a Faltýnka znovu vydali.
Jak se to dá udělat? Například tak, že napíšete poslaneckým klubům jednotlivých stran žádost o vydání. Nemusíte ji vymýšlet. Tady jsme vám ji my z jednorázové iniciativy „Vydejte Babiše a Faltýnka“ sepsali:

„Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci,
jako občan a volič vás žádám, abyste v případě žádosti Policie České republiky o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka hlasovali pro zbavení jejich poslanecké imunity a jejich následné vydání ke stíhání Policií České republiky. Předchozí Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky rozhodla o zbavení imunity a vydání obou poslanců. Od té doby se nic nezměnilo, neobjevila se žádná nová fakta, která by odůvodnila změnu tohoto rozhodnutí. Takto projevená důvěra v bezpečnostní složky České republiky a její soudní systém jsou podstatnou částí budování demokratického řádu naší země.
Jako občan jsem přesvědčen, že člověk podezřelý z trestného činu nemůže v demokratickém a právním státě zastávat veřejné funkce, včetně možné funkce předsedy vlády, bez toho, aby nebyla předtím řádně prokázána jeho nevina. Spravedlnosti musí být učiněno za dost a pravda musí být odhalena. V opačném případě by to mělo katastrofální důsledky pro právní stát, demokratické zřízení naší země, pro společenské povědomí o právu a vnímání spravedlnosti občany.
Děkuji, že se mou žádostí zabýváte a věřím, že budete hlasovat správně i za mne.
S pozdravem…
Jméno příjmení, adresa“

Tento text zkopírujte do devíti mailů, které pošlete na email: [email protected]. Emaily se musí lišit předmětem. Díky předmětům „Klub ANO, Klub ODS, Klub SP, Klub TOP09“ atd… zajistíte, že se váš email dostane každému poslaneckému klubu.

Pokud se chcete na něco zeptat nebo dozvědět aktuality, můžete na této facebookové události:

https://www.facebook.com/events/743551155836851/

Posílání mailu netrvá déle než 5 minut. Podpořte tak prosím zákonnost a demokracii v České republice. Podpořte snahu o to, aby se premiérem nestal člověk podezřelý z podvodů.

Pomozte naši zemi.

Organizátoři této kampaně rádi uvítají podporu a spolupráci s jakoukoliv organizací, které se tato kampaň líbí. Neváhejte nás kontaktovat na zmíněné události.

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Tomasz Peszynski