Andrej má ty postupy východňárskýho koňskýho handlíře fakt zmáklý. On vám prodá chromýho koně a ještě vám vysvětlí, jaká je to výhoda, že nikam neuteče! Najednou se z hnutí, kde se lidi na sjezdu báli přihlásit do debaty (nepřihlásil se radši nikdo, aby neřekl něco blbě), stal skoro spolek disidentů, který hlasuje proti vůli svýho chlebodárce.

Ještě chybí, aby se Faltýnek rozbrečel, že ho při hlasování zradili. A může za to kdo? No samozřejmě Demokratický blok a Piráti. Agent Bureš sice při hlasování taky chyběl, ale tam je to něco jinýho, ten jen „nechtěl být u toho“. Ó, Bože, za co tuhle zemi trestáš. Ten člověk mlátičku nejdřív svým hnutím nechá zvolit, a zítra je schopnej proti tomu jít na demonstraci a rozdávat koblihy.

A to všechno jen proto, aby ho komunisti udrželi u moci, aby jejich předseda Filip mohl vykládat, že na zásahu proti demonstrantům v roce 89 nebylo nic špatného. Nu, však si chlapci rozumí, vždyť Vojtěch Filip byl taky registrován jako agent, na 1. správě federálního ministerstva vnitra ve svazku 49 008 jako spolupracovník Státní bezpečnosti v kategorii ideový spolupracovník pod krycím jménem Falmer, a to od 16. dubna 1986 do roku 1990.

Text byl publikován na facebookovém profilu Jakuba Horáka

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner