Milý Honzo,

v neděli jsem se dozvěděl o Tvém pádu do řeky a následném převozu do nemocnice. Hrozně Ti držím palce a nemůžu spát. V pondělí ráno jsi mě poprvé v životě zarmoutil. Dokonce jsem kvůli Tobě, kamaráde, brečel. A nestydím se za to. Nevím, kudy kam, celý den o Tobě někomu vyprávím a teď večer mi docházejí slova. Tak jsem si udělal kafe, pustil muziku a vzal do ruky naši korespondenci z doby, kdy jsme připravovali na Jezerce Kumšt. Psali jsme bez diakritiky, protože Tvůj Mac ji nemá rád. Tak hele, jen tak namátkou vybírám z několika stovek e-mailů, které jsme si tehdy napsali.

Z korespondence mezi Janem Třískou a Janem Hrušínským na začátku zkoušení hry KUMŠT v roce 2007 a po premiéře v roce 2008 

On March 5, 2007, at 12:46 AM, Jan Hrušínský wrote:

Ahoj Honzo,

mam zdvorily dotaz: Bylo by mozne zacit zkouset o den drive, tj. v patek 30. brezna od 11.00 hodin? Vsichni ostatní Honzové jsou pro.

Dej se vule Pane, mej se krasne a vubec.

Honza 

On March 5, 2007 Jan Triska wrote:

Ano, Honzíku, v pátek 30. března v 11:00 budu Na Jezerce.

Dostavím se včas, čistě oholen a střízlivý.

Dej se vůle Pane. Mám trému.

Tfuj, Tfuj, Tfuj.

Ahoj, Honza 

On March 13, 2007, Jan Triska wrote:

Tak hele, Honzo,

ty jehličiny co vidíš vpravo na obrázku – to byl náš 1995 a 1996 vánoční stromeček. Měli jsme ho v kvetinaci. Ale Karle se zdálo, ze už je mu ten kořenáč těsnej. Tak jsme tuhle nedeli stromeček píchli do země.

A jelikoz jsem si pritom opakoval text Kumstu: „Z bilych oblaku pada bily snih, uz nejsou videt ani oblaka ani snih“, Karla rekla:

„Ja mu budu rikat Hrušínský. Budu ho pozorovat – a dám ti do Prahy zpravu, jak se mu dari…“

Je hrozne horko, ale neboj, zalevam pilne ‚Hrusinskyho‘ – prestoze na nej kazde rano strikaji automaticky sprinklers.

Nashle v patek 30. brezna v 11 hodin. Tvůj Jan Kajetán

On March 16, 2007, at 4:38 AM, Jan Hrušínský wrote:
Mily Honzo,   posilam ferman predstaveni 1. faze Kumstu na kveten a cerven 2007.

Clovece, na zalivku Hrusinskeho jsem se Te chtel zeptat, neboť v LA mam vzdycky hroznou zizen. Strikaji-li na Hrusinskeho kazde rano „sprinklers“, zni to  hezky, ale to asi nejsou zadne mlade, jarni, mazoretky, coz? I tak me Tva zprava udelala velikaaaaanskou radost. Mit strom je spravna myslenka, ale mit ho v LA na zahradce u Trisku, to uz je skoro frajerina.

Prvniho brezna jsme zahajili predprodej a cca patnáct predstaveni je jiz ted uplne vyprodano, snad Te to potesi. O nas Kumst je velky zajem a to jeste nezacala poradne propagace (o zkouseni nemluve J), i když i ta bude v ramci mych financi odpovidat spise komornimu salu naseho divadla. I tak si troufam tvrdit, ze bude jen malo jedincu, kteří o Tve ucasti na Jezerce nebudou vedet. Tak zatím se měj.

Tvůj Jonatán

Po premiéře, o rok později:

—–Original Message—–

> From: Jan Triska

> Sent: Thursday, October 30, 2008 4:40 PM

> To: Jan Hrusinsky

> Mily Jeniku,

> Rikal jsem dnes Karle:

> „To je tak divne, ty mu tady zalejvas Hrusinskyho, a on neodpovida na

> postu“. To, ze jsi ale neodpovedel na e-mail, znamena budto:

> 1./ ze to cele povazujes za muj a Kaceruv pokracujici natlak za zvyseni nasich honoraru J

2./ ze jsi sbalil dvojcatka a odleteli jste na ostrov Bora-Bora.

> Zdravim srdecne,

> Tvuj

> Jan Tobias

On Oct 31, 2008, at 3:11 AM, Jan Hrušínský wrote:

> Mily Tobiasi,

> sklatila me chripka a divadlo se kupodivu nezastavilo, coz bylo uzasne, (holky v divadle jsou skutecne bajecne), takze jsem delal jen to nejnutnejsi. Tj., ležel jako lazar. Ze Kaje dekuji a at pekne dal zaleva.

> Mej se krasne a zase nekdy prijed. Jsou zde taci, co se na tebe tesi.

> Pes Honzas & comp.

> P.S. Kdybych byl v lednu na ostrove Bora-Bora, hrajte s Kacerem sami.  :-)))

Honzo, 17. října tohoto roku jsi měl ve foyer Divadla Na Jezerce pokřtít knížku, která vyjde k 15 letům Divadelní společnosti Jana Hrušínského. Knížku, jejíž podstatnou a nepřehlédnutelnou kapitolu jsi s námi vytvořil.

Nemohu stále uvěřit, že nepřijdeš. Přesto jsem si jist, že na tomto křtu s námi stejně přítomen budeš. Budeš totiž v našich srdcích a v naší mysli. A to navždy. Upřímně Tvůj,

Honza Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce

25. září 2017

 

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Jan Hrušínský
Jan Hrušínský
Další články autora