Ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se brání kritice, která se na jeho hlavu snesla poté, co si vybral pouze jedinou analýzu k reportážím Janka Kroupy o společnosti Agrofert – prý rozhodně nebyl zaujatý. Dopis na Kroupovu podporu podepsalo již více než 200 zaměstnanců veřejnoprávního média.

Text dopisu naleznete ZDE.

Zavoral argumentuje analýzou FSV UK, na které se podílel u její zaměstnanec Jan Křeček, který již jednou pochybně obvinil Českou televizi, že zvýhodňuje TOP 09. Generální ředitel ignoroval analýzu Karla Hvížďaly i od Newton Media.

„Ze tří zpracovaných analýz jsem mohl pro dané téma využít pouze jednu, analýzu Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, která byla nejkomplexnější a nejlépe zpracovaná,“ argumentuje Zavoral, který tvrdí, že své zaměstnance vždy bránil.

„Všichni zaměstnanci Českého rozhlasu měli vždy pod mým vedením pro svou práci takové podmínky, aby ji mohli vykonávat svobodně a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Stejně tak se dělo i v případě reportáží o pozemcích s nejasným vlastníkem, které připravoval redaktor Janek Kroupa a další redaktoři,“ tvrdí Zavoral, který prý v drtivé většině odmítl stížnosti holdingu Agrofert. Zapomněl však zmínit, že Kroupu kritizoval i v pořadu Alex Mynářové na TV Barrandov.

„Po objektivním přečtení všech tří analýz, které jsou veřejně dostupné, musí každý vidět rozdíl v jejich zpracování. Stejně bych si mohl počínat já a uvést, že autoři Prohlášení zaměstnanců si ve svém textu vybírají ,účelově‘ jen ty pasáže, které hovoří v jejich prospěch. Já ale tímto způsobem postupovat nechci,“ napsal Zavoral.

Pomozte nám čelit tlaku na svobodná média. Předplaťte si měsíčník Revue FORUM ZDE.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora