Japonské ministerstvo obrany vydalo v úterý pětisetstránkový dokument, ve kterém označuje současný jaderný program KLDR za mnohem rozvinutější, než se okolní svět domnívá. Podle ní je severokorejský režim schopný namontovat rakety s malými jadernými hlavicemi, které dokážou zasáhnout i cíle ve Spojených státech.

Rada bezpečnosti OSN o víkendu uvalila na severokorejský režim nové sankce za dvě červencové zkoušky mezikontinentálních balistických střel. Sankce zakazují vývoz železa, uhlí, mořských plodů a pracovní síly. Pro jejich zavedení hlasovalo také Rusko a Čína.

Severní Korea přežívá hlavně díky Číně. S ní tvoří 90 procent veškerého obchodu. Sankce zakazující zaměstnávání Severokorejců v zahraničí se týká zhruba 50 tisíc lidí, kteří pracují především v Číně nebo Rusku. Režim jim značnou část jejich výplaty zabavuje. OSN uvedla, že si tím mohla KLDR přijít až na 2 miliardy dolarů. I přes snahu světového společenství vyřešit celou situaci diplomatickou cestou pokračuje KLDR i nadále v testování raket, které jsou schopny nést i jaderné hlavice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner