To, co předvedl poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna při setkání s Nočními vlky, jasně ukazuje, jaký je to vlastenec – ruský vlastenec, který napomáhá radikálním nacionalistům napojeným na Vladimira Putina, aby šířili ruskou propagandu, případně oslavovali masového vraha Stalina, jak mají ve zvyku.

Foldyna se na setkání střetl se zastánci Evropské unie a prozápadního směřování České republiky. Je tak v plné nahotě vidět, jak silné a vlivné je proruské křídlo ČSSD, ačkoli se nejstarší česká politická strana prezentuje jako proevropská a demokratická. Její vedení se ale k celé věci staví velmi vlažně, ostatně stejně jako například k vystupování Miloše Zemana (ať už v souvislosti s Ruskem či k jeho projevům na sjezdech komunistů).

Sociální demokracie, nebo spíše její zbytky, které velmi pravděpodobně zaniknou během vlády s hnutím ANO, lavíruje mezi nacionalistickým, populistickým proruským křídlem a jakýmsi hybridem demokratické strany, kterou má představovat Jan Hamáček. Zároveň se chystá vstoupit do chomoutu s oligarchou, trestně stíhaným agentem StB Andrejem Babišem.

Opravdu může někdo věřit tomu, že ČSSD hodlá někdy hájit sociální otázky, že je představitelkou slušných levicových ideálů? To asi těžko.

Jaroslav Foldyna je ostudou nejen ČSSD, ale celého českého parlamentu. Pokud se od něj jasně nedistancují všichni demokratičtí politici, jen se potvrdí, jak velkou sílu má v České republice ruská propaganda. Ostatně – není se čemu divit. Vždyť jejím hlavním představitelem je u nás prezident republiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora