Televize Prima ZOOM odvysílala dokumentární minisérii uznávaného amerického režiséra Olivera Stonea Interview s Putinem. Jak upozorňuje známý komentátor Jefim Fištejn, v žádném případě se nejedná o kritický pohled na ruského diktátora.

Po rozhovoru s Megyn Kelly z americké televize NBC a každoroční debatě se spoluobčany se Vladimir Putin opět dostal na televizní obrazovky. „Zatímco přímá linka s ruskými občany, byla podle názorů samotných ruských kritiků nepodařenou a propadákem pro Putina, v obou dvou případech rozhovorů s americkými filmaři a novináři měl Putin navrch,“ shrnuje všechna vystoupení Fištejn.

Dvouleté natáčení Olivera Stonea s ruským prezidentem považuje za nepovedené. „Přístup byl zcela vadný. Místo toho, aby ukázal situaci v zemi, na jejímž pozadí Putina vnímáme jako prezidenta, postupoval obráceně. Ukázal nám člověka Putina,“ vysvětluje odborník na Rusko.

„Oliver Stone udělal stejnou chybu, které se před ním dopustila celá řada význačných západních intelektuálů. Stone chtěl vidět v Putinovi člověka a pro něj nebylo vůbec těžké ho ve všech aspektech oklamat. Stone podlehl trikům, které měly ukázat šarm ruského prezidenta,“ myslí si Jefim Fištejn.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner