Jiří Drahoš za velkého zájmu novinářů z ČR i zahraničí poprvé zhodnotil výsledek voleb. Na tiskové konferenci, kde vystoupil společně se svou ženou, působil dobře. Vyjadřoval se jasně, srozumitelně, vůči Zemanovi nebyl přehnaně útočný, ale jasně se proti němu vymezil.

Jiří Drahoš chce příštích čtrnácti dní trávit především na venkově, což je dobré rozhodnutí. Má velkou sílu v Praze, ale pro venkov není tolik známý. Jiří Drahoš řekl, že má pocit, že se neúčastní souboje se Zemanem, ale jeho týmem – Mynářem, Nejedlým a Ovčáčkem. Jednoznačně také řekl, že do případné debaty s Ovčáčkem nepůjde. Vše správně.

Jiří Drahoš má velkou šanci vyhrát. Nadcházejících čtrnáct dní bude o tom, kdo z kandidátů bude vidět. Drahoš má výhodu v tom, že je objektivně zdravý. Chodí, mluví, dokáže si sám sednout i stoupnout. S tím má Miloš Zeman problém. Veřejné debaty Drahoše zvýhodní, pro Miloše Zemana  naopak budou znamenat body dolů. Se zdravotním stavem toho Mynář s Nejedlým totiž mnoho neudělají.

JIří Drahoš by byl dobrým prezidentem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora