Ani to dlouho netrvalo a nové poměry začínají. Jiří Pehe napsal na svém Twitteru: „Napsal mi Mgr. Petr Bokotej, advokát, Advokátní a patentová kancelář Na Poříčí 12 110 00 Praha 1: Určitě o Vašem článku pana Babiše informuji a doporučím mu, aby se proti evidentním pomluvám a lžím bránil soudní cestou.“ Moc se těším! Jde o tento text: (ZDE ODKAZ).

Jiří Pehe ve svém komentáři na serveru Novinky.cz mimo jiné napsal: Babiš se dnes tváří, jako by se stal druhým nejbohatším člověkem v České republice mimo prostředí „právního šera“ a systémové korupce, které u nás vypěstovala Klausova politika.

Skutečností ale je, že z člena komunistické strany a bývalého pracovníka zahraničního obchodu v období pozdní normalizace se mohl stát miliardář jen zásluhou podobných praktik, které přispěly k zázračnému zbohatnutí mnoha dalších dnešních miliardářů. Nešlo totiž bohatnout mimo tento systém, pokud se danému podnikateli nepodařilo náhodou vynalézt zcela originální nový produkt.

Dále Pehe píše: Babiš udělal krok navíc. Inspiroval se projektem Věci veřejné Víta Bárty a šel podnikat přímo do politiky. Uspěl do té míry, že si dnes může dovolit rozbít vazby, které Klaus a Miloš Zeman stvořili pomocí opoziční smlouvy. Po dvaceti letech tedy nastupuje zdánlivě nový režim. Jelikož je ale Babiš de facto výtvorem Klausovy politiky, bude se asi od toho předešlého lišit především tím, že bude zcela patřit Babišovi.“

Vyhrožovat někomu právními opletačkami za názorový text je nehoráznost, která by původcům neměla projít. Pokud tohle není duch husákovské normalizace, tak už nic. Bohužel Babišovi voliči patří často k těm, co je jen potěší, když kavárenští samozvanci budou mít s Přítelem lidu problém. Přítel lidu samozřejmě za nic nemůže. On jen chce, aby se o něm psala pravda. A kdyby soudy selhaly, co si takhle posvítit na to, kdo v nějakém médiu inzeruje a jestli by třeba nechtěl taky mít nějaké potíže?

Hezky se to rozjíždí, a to soudruh Babiš ještě ani není premiérem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora