Andrej Babiš, trestně stíhaný předseda vlády bez důvěry, dostal v neděli 11. března exkluzivní příležitost k hodinové sebeprezentaci v České televizi, konkrétně v pořadu Otázky Václava Moravce. Pochopitelně bez oponenta. Jinak by samozřejmě nepřišel. A už vůbec ne, kdyby k němu pozvali někoho, kdo je mu oponovat skutečně schopen. Za těchto podmínek byl ochoten „zkorumpované pakáži“ velkoryse odpustit. Výsledek byl ovšem poněkud tristní. Ze všeho nejvíc to působilo, jako by moderátor Babiš nedokázal toho neukázněného hosta Moravce vůbec ukočírovat.

Představte si, on si ten Moravec dokonce dovolil vyptávat se ministerského předsedy na ministry jeho vlády! Nehoráznost. Bylo mu taky hned jasně řečeno, že takové odpovědi tedy nedostane.

A co teprve, když se opovážil citovat z Babišovy knihy O čem sním, když náhodou spím. Zajímalo ho, má-li vláda v úmyslu zrealizovat jeden z mnoha bodů, které se tam slibují: ztenčit dolní komoru parlamentu na pouhých 101 poslanců. Moderátor byl dotčeně přerušen a diváci obratem zahrnuti neskutečným drmolením o tom, kolik set tisíc výtisků Andrej lidumil rozdal, kolik desítek tisíc svým věrným podepsal, a opakovaně ujištěni, že kniha je skvělá, je skvělá!

Dále jsme se v záchvatu nechtěné Babišovy upřímnosti dozvěděli, že mu sice vyhrála volby, ale blázen, kdo by ji bral vážně. „Je to jen vize!“ vykřikoval, když se drze přirovnal k Tomáši Baťovi. A všechny ujistil, že ji naplnit nehodlá. „Není to možné, ani to nechceme!“ Kolik by mělo ANO poslanců, kdyby sněmovna měla 101 křesel už dnes, prý bývalý ministr financí netuší a spočítat si to nedokáže. Tak mu to Václav Moravec prozradil. Bylo by jich 94! Hezká vize, no ne?

Kdo si tedy pustil „Otázky“ k nedělnímu obědu, dostal k němu jako přídavek obří, leč poněkud nechutnou a nestravitelnou porci chaotického česko-slovenského mlení, nesmyslů a vyložených lží. Na ubohé diváctvo se valila téměř nijak neomezovaná záplava blábolení.

Došlo samozřejmě i na bývalého esenbáka Zdeňka Ondráčka, podle Babiše odborníka na svém místě, kterého v ANO prý sice nechtěli, ale volili, a můžou za to poslanci, kteří u hlasování nebyli. Ale jen ti ostatní. Babiš, který toho dne ve sněmovně také chyběl, nemůže za nic. Na opakovaný Moravcův dotaz, jak to bylo s dohodou o tom, že post předsedy komise pro kontrolu GIBS připadne komunistům, kteří mají víc komisí, než by jim podle volebních výsledků příslušelo, začal jako obvykle lhát. Tvrdil, že s tím souhlasily všechny strany.

Markéta Pekarová Adamová, místopředsedkyně TOP 09, to ale na Twitteru hned uvedla na pravou míru. Napsala:

Andrej Babiš opakovaně lže. Právě teď opakuje v @OtazkyVM, že existovala dohoda všech stran na obsazení pozice předsedy komise pro kontrolu GIBS komunistou. Není to pravda! Taková dohoda všech nebyla. Byla jen mezi ANO, SPD a KSČM. Ostatní prosazovali tento post pro ČSSD.

Premiér v demisi a předseda hnutí ANO prý také až dosud nevěděl nic o tom, že předseda volebního výboru Stanislav Berkovec, poslanec za ANO, požádal Radu České televize o zpětné dodání zprávy o hospodaření za rok 2016. „Nemůžu já všechno znáť!“ volal pateticky, když se moderátorovi zdálo zvláštní, že by nevěděl ani o tomto faktu, který za značného zájmu proběhl médii, ani o tom, že prezident Zeman hned poté vydal doporučení, jak neschválením dvou výročních zpráv ČT snadno a rychle „sestřelit“ její vedení.

Povodeň divné hatmatilky se „zrazu“ valila dál prokládaná výkřiky typu „Něbol sem žádný agent! Třikrát jsem vyhrál a budu se soudit dál!“ Až z toho chudák musí brát homeopatika na křivdu. Vůbec prý nechápe, co na něm některým lidem vadí tolik, že proti němu demonstrují.

Z ukřivděného modu se pak pravidelně přepínal do automatického programu: „Lidi, lidi, důchody, pracujem pro lidi, důchody, slevy, školky, důchody, silnice.“ A pak taky: „Chceme investovat!“ Opravdu? Snad by tomu mnozí i uvěřili, kdyby i tady nebyl obratem usvědčen ze lži. Tentokrát to byl Miroslav Kalousek, kdo suše odtweetoval:

Babiš v OVM: „My chceme investovat.“ Aha. Tak proto má letošní rozpočet na investice nejméně za posledních 10 let. A podle skutečných (ne verbálních) priorit bude příští rok ještě horší.

Ještě se někdo – tedy kromě Andreje Babiše – diví, že se chystají další demonstrace a protesty a že počet podpisů pod peticí za Babišovo odstoupení roste o 10 000 denně? Skoro se zdá, že by si páně Babišova homeopatka měla objednat řádnou zásobu léčiv. Nenašlo by se ostatně ve skladu i něco proti zvlášť těžkému případu nestydatého chronického lhaní?

Podpořte nezávislá média a předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner