Hlasování plné zmatků, které způsobil nový předseda poslanecké sněmovny, Radek Vondráček, přinesla dnešní schůze dolní komory parlamentu. Při výběru předsedů sněmovních výborů byla hlavním tématem volba Radka Kotena, kterého odmítají všechny strany Demokratického bloku. Pro však byla celá tichá koalice hnutí ANO, komunistů a okamurovců. A překvapivě Václav Klaus mladší.

Zástupce SPD je podle demokratických politiků hrozbou. Svými názory a aktivitami na sociálních sítích se totiž dá předpokládat jeho snaha o vystoupení z Evropské unie, nebo NATO. Na tyto otázky ovšem poslanec hnutí Tomio Okamury na zasedání bezpečnostního výboru, kde byl zvolen jeho předsedou, podle Petra Gazdíka neodpověděl. Zástupci Demokratického bloku také žádají, aby si Koten udělal bezpečnostní prověrku.

Podle očekávání byl ovšem koaličním hlasováním do funkce potvrzen. Proti Demokratickému bloku šel kromě zástupců ANO, SPD a KSČM pouze jeden poslanec. Václav Klaus mladší z ODS. Pro zvolení bylo 95 poslanců, proti 58.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora