Na středeční schůzce na Pražském hradě, kde se ústavní činitelé sejdou na pozvání prezidenta republiky, bude chybět zástupce senátu. Miloš Zeman totiž využil toho, že předseda horní komory parlamentu je mimo republiku a odmítl jeho zastoupení. Zeman tak opět ukázal, jak trapně bojuje s Milanech Štěchem, který si několikrát „dovolil“ nesouhlasit s chováním hlavy státu.

Hrad se zase předvedl, ale už to ani nemůže nikoho překvapit. Zeman totiž s postupujícím věkem a patrně i zhoršujícím se zdravotním stavem nedokáže působit alespoň trochu jako důstojný reprezentant našeho státu. Místo toho, aby se choval jako státník, řeší pouze své soukromé křivdy. Přesněji řečeno, jako malé dítě se mstí těm, kteří nepřikyvují všemu, co Zeman prohlásí.

Velmi vysoko na seznamu nepohodlných je právě Milan Štěch. Ten totiž prezidenta kritizoval již několikrát a nevypadá, že by v tom chtěl přestat. Když tedy nastala situace, kdy je předseda senátu na dlouho plánované cestě do Francie a Zeman si „náhodou“ vzpomněl, že chce řešit zahraniční politiku, musí nějaká provokace z Hradu přijít.

Tentokrát to zatím není přímo urážení Štěcha, což neznamená, že ještě nemůže v nejbližších dnech přijít, ale jiné gesto. Prezidentská kancelář odmítla, aby za předsedu zaskočila Miluše Horská, první místopředsedkyně senátu. Prý je schůzka pouze pro nejvyšší ústavní činitele.

Nepomohlo tak ani pověření, které Štěch pro svou kolegyni připravil. Když si Hrad něco usmyslí, nejede přes to vlak, zdá se. Obzvlášť v momentě, pokud se jedná o možnost, kdy si Zeman může vyřídit účty s někým, kdo mu není po vůli.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora