Své fankluby na Facebooku už dávno nemají jenom hvězdy šoubyznysu, ale také i mnoho politiků. A zatímco na některých si členové, jak už se tak od fanoušků čeká, v poklidu povídají o úžasnosti svého oblíbence, na jiných diskuse připomínají pohled, jaký se naskytne po odklopení žumpy. K těm nejodpudivějším patří například Fanklub Tomia Okamury.

Začíná to vcelku nevinně. Že příznivci SPD nejsou vesměs žádní velcí myslitelé, je známo, takže na fanklubu nacházíme perly ducha, které jsou svou nebetyčnou stupiditou leckdy až zábavné. „Má kebab za úkol zničit naši kulturu?“ rozumuje zcela vážně jeden „vlastenecký“ okamurovec.

Diskutující jsou samozřejmě přesvědčeni, že ano. Podle jednoho pána však muslimové v této zlovolné aktivitě nejedou sami. Kebabem, jak se vzápětí dozvídáme, ničí naši kulturu i vláda a europoslanci. Kdepak ty stánky rychlého občerstvení asi mají? A kdepak sakra vězí Martin Konvička, aby nám nějakým tím demonstrativním pojídáním guláše na ulici před mešitou a předváděním nahých zadnic tamtéž připomněl, v čem tkví naše správná vepřová kultura? Má snad pan docent moc starostí s trestními oznámeními, která už stihla na jeho hlavu napadat za jeho vlastní xenofobní a náckoidní veřejné projevy?

Každopádně je zřejmé, že kebab je cizácké zlo, které je třeba vymýtit, než nás nadobro zničí. Cizinec není našinec, to je snad jasné každému, kdo zná české pohádky. Ovšem v případě česko-japonsko-korejského přistěhovalce z Tokia Tomia Okamury a jeho nedávno otevřené japonské restaurace cizinec poněkud zmatečně najednou našinec je. A to našinec až tak našincovatý, že nás ochrání před hordami zlých cizinců, které se k nám podle něj valí. Sushi, saké, ongiri, umiboši či daifuku tudíž nejsou zlořečené cizácké blafy, nýbrž pochoutky ryze vlastenecké. Logiku v tom nehledejte. Volte SPD!

Každopádně je pěkné, že Okamurovi příznivci mají tak dojemnou starost o naši kulturu. Jejich příspěvky také kulturností a kultivovaností přímo přetékají. Posuďte sami. Takto hovoří „slušní“ Češi pod zprávou o tom, že vláda jedná o vykoupení vepřína v Letech, kde by měl být, na místě někdejšího koncentračního tábora, zřízen památník romského holocaustu. Okamurovi náckové veřejně velebí Hitlera.

 

Právě tak jako pro změnu u článku o právech homosexuálů, kde jakýsi řidič s profilovkou Ortelu sice jako většina „vlastenců“ nemá jasno v českém pravopise, ale ohledně Hitlera ano. Heil!

 

Jakási něžná ovečka z dětské pohádky se vysoce kulturně vyjadřuje zase k Angele Merkelové. (Nemají ony ty ovce a ovčáčci nakonec přece jen něco společného, včetně drzosti, hlouposti a nevychovanosti?)

 

V článku o romském hudebníkovi Radku Bangovi, který vzbudil ohromnou veřejnou debatu svým demonstrativním odchodem ze sálu při předávání Českého slavíka skupině Ortel, se píše o tom, že dva muže, kteří svými veřejnými výroky na jeho profilu porušili zákon, stíhá policie. Zdá se však, že další mají o trestní stíhání očividně také enormní zájem. Například tento pán.

 

A není sám. Je smutným faktem, že komentáři naplňujícími skutkovou podstatu trestného činu, konkrétně paragrafu 356: Podněcování k nenávisti vůči skupině osob, se Okamurův fanklub jen hemží. Ve znění zákona se doslova praví: Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě … bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. Je to paragraf, kterž má postihnovat kupříkladu zárodky fašistických aktivistických skupin, jež mohou vyvolávat skupinovou nenávist, jež pak nakonec vede k násilí.

A přesto pod článkem o burkinách, plavkách, ze kterých se „vlastenci“ a „Slušnočeši“ můžou zbláznit, pod fotkou muslimské maminky v bazénu s malým dítětem v náručí, čteme…

 

Na jiném místě stejný pán opět dělá, co může, aby předvedl, co je zač a jaká sorta lidí horuje pro Okamuru. Není také bez zajímavosti, že právě ti, kteří stále křičí něco o dodržování našich zákonů (přičemž se často domnívají, že zákony ČR řeší délku a podobu dámských plavek), zákon sami veřejně porušují, aniž by v tom spatřovali jakýkoli rozpor.

A na závěr tohoto neradostného čtení se dovídáme…

 

Chraň nás ovšem Pánbůh a všichni svatí, aby tato „jedyna šanse“ byla ještě kdy využita. To všechno už tady bylo. A žádná sláva.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!