Václav Klaus mladší si moc neláme hlavu s tím, zda veškeré informace, které vypouští na sociální sítě nebo do svých komentářů, korespondují s realitou. Tentokrát však syn bývalého prezidenta nedezinformuje o Evropské unii, jak je jeho zvykem, ale vymýšlí si ohledně zoo, kterou navštívil.

Poslanec ODS, který ovšem působí spíše jako buňka extremistické SPD uvnitř pravicové strany, se vydal na výlet do soukromé zoo poblíž Poděbrad. Na sociální síti si návštěvu vychválil a rázně oznámil, že do státní zoologické zahrady již nikdy nezavítá.

V Chlebech totiž podle Klause fungují „s nulou Kč z Vašich daní“. To však úplně není pravda. Jak ovšem upozornil novinář Jan Moláček, šéf sněmovního školského výboru si vymýšlí a dokládá to citacemi hned z několika zdrojů. Například Nymburský deník psal o tom, že ze 13 milionů, které celý projekt stál, celých 9 putovalo z dotace od EU.

Novinky.cz zase upozorňují na to, že vzdělávací centrum, které je součástí zoo, vzniklo s přispěním dotace z ministerstva zemědělství. Další putovaly i od Středočeského kraje.

Není jasné, proč si Václav Klaus mladší opět upravuje fakta, ale je jasné, že to dělá.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora