Redakce deníku FORUM 24 obdržela následující sdělení Klubu na obranu demokracie, jehož předsedou je politolog Bohumil Doležal. Informaci přinášíme v plném znění:

Co chce Klub na obranu demokracie společně s vámi udělat pro polistopadovou demokracii

Klub na obranu demokracie se před časem, 21. srpna 2018, obrátil na veřejnost s návrhem na vytvoření koordinačního výboru české demokratické opozice, v němž by se účastnili ti politici, zástupci politicky aktivní veřejnosti a novináři, kteří jsou připraveni v rámci ústavy a zákonů vzdorovat Novým pořádkům a cílenému bourání polistopadové demokracie.  K návrhu se zatím připojilo 1432 občanů, mimo jiné senátor Tomáš Goláň, hudebník a politik Michal Kocáb, poslankyně PS PČR Markéta Pekarová Adamová, sportovní redaktor Pavel Procházka, býv. synodní senior ČCE Joel Ruml, dokumentaristka Olga Sommerová, herečka Bára Štěpánová, manažer a politik Mirek Topolánek, herečka Lenka Vychodilová, vysokoškolský pedagog Prof. PhDr. Pavel Zatloukal. A další se mohou přidat. Učiňte tak prosím. 

Výzvu ze možné podpořit podpisem ZDE.  

Jsme si vědomi toho, že  takový výbor může vzniknout jen po široké veřejné diskuzi politiků, lidí z akademického světa, z prostředí církví, z médií ad. Proto jsme se rozhodli jako první krok uspořádat diskuzní večer na téma „Co můžeme udělat pro polistopadovou demokracii“. Bude se konat 3. října 2018 v 18.00 ve Velkém sále Novoměstské radnice v Praze 2, Karlovo nám. 1/23.

Účastníci diskuzního panelu se ve spolupráci s dalšími pokusí společně odpovědět na otázku: Co považujete z hlediska své působnosti za základní problém, na nějž je v zájmu obnovy demokracie třeba se soustředit? A jaké jsou možnosti spolupráce lidí napříč politickým a názorovým spektrem?

V panelu diskuze vystoupí prof. RNDr. Libor Grubhoffer, bývalý rektor Jihočeské univerzity, evangelický farář Joel Ruml, bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví v ČR, poslanci PS PČR Miroslava Němcová a Miroslav Kalousek, šéfredaktor serveru Forum 24 Pavel Šafr a předseda KOD Bohumil Doležal. Diskuzi bude moderovat komentátor a publicista Adam Drda.

Klub na obranu demokracie prosí  čtenáře Fora 24 (pokud tak dosud neučinili), aby se připojili k návrhu na vytvoření  koordinačního výboru české demokratické opozice. A všechny zároveň srdečně zve na diskuzní večer v Novoměstské radnici 3. října v 18.00.

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Klub na obranu demokracie
Klub na obranu demokracie
Další články autora