Kluci se snažili, kluci měli dobrý rok. Abychom použili oblíbený termín Andreje Babiše, kterým označuje své politické konkurenty. Kluci Babiš a Faltýnek si v loňském roce přišli na slušné miliony. Babiš získal podle Seznam zprávy 180,6 milionu – slavné nedaněné úroky z korunových dluhopisů. Z těchto 180 milionů tak Babiš nezaplatil ani korunu daň.

Špatně nedopadl ani Jaroslav Faltýnek, jeho blízký spolupracovník. Babiš mu v loňském roce poslal z Agrofertu 4,6 milionu. Rok předtím to přitom bylo 2,3 milionu. Co tak speciálního pro firmu poslanec Faltýnek udělal, nechce prozradit. „Bylo to rozhodnutí akcionáře. Tečka. Prostě akcionář se takto rozhodl. A to je celé. Není o čem diskutovat. Je to soukromá společnost,“ řekl Faltýnek pro Seznam.cz.

Kruh se tak uzavírá. Peníze (například podpora biopaliv) odeslané poslanci do Agrofertu, se tak hezky vracejí do sněmovny. Jen ne do státní kasy, ale do kapes Babiše a Faltýnka. A o to tady jde. Proto je potřeba řídit stát jako svoji firmu. Dostat peníze ze státní pokladny (od daňových poplatníků) do své vlastní kapsy. Za normálních okolností by se o tomto mluvilo jako o střetu zájmů (je to megastřet zájmů). Fakt, že poslanec dostane miliony od firmy, která je přisátá na stát a je přímo závislá na rozhodnutí onoho poslance, by tohoto Faltýnka v jiné zemi stál politický život. V ČR ne. V ČR z něj za pár měsíců bude možná ministr vnitra nebo ministr financí.

Kluci se snaží, měli dobrý rok.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora