Český svaz bojovníků za svobodu, oblíbená organizace pana prezidenta Zemana, napsal jménem svého šéfa, bojovníka proti uprchlíkům Jaroslava Vodičky, pozoruhodný dopis, na který včera upozornil deník FORUM 24. V něm především schvaluje zákon z dílny Babišova poslance Martina Komárka a spolku Svobodu médiím! Hany Marvanové, ale má k němu jednu zásadní výhradu. Chtěl by, aby mezi spolky, které budou mít možnost nominovat kandidáty do Rady ČT, byl také ČSBS.

Český svaz bojovníků za svobodu opravdoví bojovníci za svobodu opouštějí. Vodička na sebe upozornil v loňském roce projevem na Terezínské tryzně, kde hovořil o „mladých mužích s iPhony“, místo aby uctil památku zavražděných obětí. Jeho spíše proruský svaz nedávno ocenil prezidenta Zemana, stejně jako jeho předchůdce Václava Klause. A to všechno by mělo předcházet jeho vlivu na ČT, kterou se právě okolí současné hlavy státu snaží zastrašit a co nejvíce pošpinit.

Fakt, že by bývalí komunisté chtěli ovládnout svobodná média, ostatně dokazuje i tlak lidí typu Jana Veleby stejně jako to, že zákon, který má „odpolitizovat“ Radu ČT, prosazuje někdejší obdivovatel Klementa Gottwalda Komárek.

Nezbývá než doufat, že předseda sněmovny Jan Hamáček podobou iniciativu odmítne, stejně jako je velmi pravděpodobné, že novela Komárka a Marvanové vůbec nebude prosazena. Čím méně podezřelých existencí bude ohrožovat nezávislost jediné televize, která si ještě alespoň občas dovolí kritizovat jak Zemana, tak Babiše, tím lépe.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora