Drzí komunisté si znovu dovolují. Pomlouvají Zdenu Mašínovou. Nelíbí se jim, že by měla jako hlavní host promlouvat na setkání politických vězňů na Krajském úřadu Jihomoravského kraje. Jako by nestačilo, že komunisté této statečné ženě zabili matku, donutili k emigraci její bratry a ji 40 let šikanovali. Teď, když jsou prakticky členy vlády, si dovolují každým dnem více a více.
A tak se vyjádřil i soudruh Stanislav Navrkal, zastupitel Jihomoravského kraje za KSČM. Ve stranickém plátku Haló noviny píše klasickým bolševickým stylem a dikcí o tom, že Zdena Mašínová je „sestrou nechvalně známé skupiny“ a že několikrát prý řekla, že se stydí, že je Češka a že se vyjádřila obdivně k činům svých bratrů. Účast Zdeny Mašínové prý klub KSČM odmítá.
To je asi tak vše, co soudruh Navrkal může. Rozčilovat se v bolševických novinách. Zdena Mašínová, její otec, bratři, matka i její strýc Ctibor Novák už navždy zůstanou zařazeni mezi hrdiny, zatímco soudruh Navrkal a další jeho spolusoudruzi budou navždy partou lidí, kteří terorizovali 40 let vlastní národ.
Je smutné, že v roce, kdy oslavíme 30 let od pádu zrůdného komunistického režimu, jsme došli tak daleko, že si komunisté opět dovolují kádrovat. Pro připomenutí soudruha Navrkala, otec Zdeny Mašínové byl Josef Mašín, elitní prvorepublikový důstojník, velký vlastenec a jeden z předních bojovníků proti nacistům. Bratři Zdeny Mašínové Josef a Ctirad byli aktivní odbojáři za II. sv. války, nikdy se nesmířili s bolševickou totalitou, byli vychováni tak, aby se nenechali zlomit. Když komunisté terorizovali vlastní obyvatele, sami použili zbraně při útěku ze země. Matku Zdeny Mašínové nechali komunisté zemřít v lágru bez zdravotnické péče. Samotnou Zdenu Mašínovou 40 let špiclovali a šikanovali. A strýc Ctibor Novák, prvorepublikový voják a důležitý odbojář? Toho bolševici zabili ve vykonstruovaném procesu.
Naprosto trefně na soudruha Navrkala reagoval Jiří Padevět: „Sestra nechvalně známé skupiny“. Soudruhu Rozumbradovi evidentně nedochází, že nebýt komunistického převratu a následného brutálního režimu, „nechvalně známá skupina“ by nejspíš studovala České vysoké učení technické, Vojenskou akademii v Hranicích nebo něco dalšího, „matka nechvalně známé skupiny“ by byla po zásluze velebena jako vdova po válečném hrdinovi a nemusela by zemřít v komunistickém kriminále a „sestra nechvalně známé skupiny“ by taky měla podstatně veselejší život, „strýc nechvalně známé skupiny“ a zároveň její člen Ctibor Novák by nedostal provaz. A nakonec i ten strážmistr Honzátko mohl dál v Čelákovicích řešit ukradené králíky a bicykly,“ napsal spisovatel a historik Jiří Padevět.