Ministryně obrany Karla Šlechtová brzy skončí. Pozná se to nejen podle toho, že se ztrapnila snad ještě víc, než se to podařilo pražské primátorce Adrianě Krnáčové, ale hlavně podle článků v Lidových novinách. Babišovi redaktoři totiž odhalili, že šéfka obrany utrácela za VIP salonek na letišti, což stálo Českou republiku 300 tisíc korun.

Jeden z odhalovatelů kauz, které se aktuálně hodí, Martin Shabu z Lidových novin napsal, že Šlechtová v letech 2014 až 2017, ještě jako ministryně pro místní rozvoj, na pražském letišti utratila celkově více než 310 tisíc. To je jistě velká částka, ale fakt, že se článek objevil jako hlavní na titulní straně Lidových novin, ukazuje jedno: Nastal čas zbavit se ženy, která naprosto nezvládla své vlastní PR a stala se spíše předmětem všeobecného výsměchu.

Instagram K. Šlechtové
Pudl Karly Šlechtové na hrobu neznámého vojína.

Podle Lidových novin se vždycky pozná, koho už Andrej Babiš hodil přes palubu. U Krnáčové k tomu došlo poté, co označila Pražany za zpovykané, zatímco spolu s Petrem Dolínkem rozložila hlavní město. Šlechtová zase pravidelně říká i na Twitteru zveřejňuje nesmysly, jejichž vrcholem byla fotografie jejího psa, kterému říká Rambohafík, u památníku na Vítkově.

Je skvělé, že se Lidové noviny tak ostře pustily do investigativního vyšetřování a že je zajímá, kam jdou peníze z našich daní. Šlechtová navíc rozhodně skončit musí, protože ostudy už bylo dost. Jen bychom pro pořádek redaktorům rádi připomněli, že kromě 300 tisíc utracených za salonky na letišti existuje ještě 50 milionů, za které si předseda vlády postavil chalupu.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora