Andrej Babiš právě vyhrál krajské volby. Bude mít pod kontrolou devět krajů ze třinácti. ČSSD zbyli z jedenácti hejtmanů zřejmě pouze dva.

Politika ČSSD je dlouhodobě katastrofální a dovedla Andreje Babiše do pozice nezpochybnitelného vládce České republiky. Bohuslav Sobotka si jistě takový výsledek nepřál. Nicméně je to výsledek zcela logický a přiměřený vzhledem k politické neprozíravosti a obojetnosti ČSSD.

ČSSD se v době finanční krize postavila proti pravicové vládě nikoli jako konstruktivní opozice, nýbrž jako principiální nepřítel údajně korupčního režimu. Sociálním demokratům se podařilo vykreslit obraz rozkradené země a podnítili lidové antikorupční hnutí. Slabá vláda Petra Nečase neuměla této primitivní legendě o rozkradené zemi čelit a naopak ji svojí neobratností i faktickými skandály přiživila. ČSSD má za sebou přitom naprosto srovnatelnou a možná i vyšší porci nemorálností, jež provázela její někdejší vládu. Mimo jiné to byla právě ČSSD pod vedením Miloše Zemana, která nechala vydělat Andreji Babišovi jeho miliardy v petrochemickém průmyslu.

ČSSD si možná v roce 2013 myslela, že bude sklízet bohatou žeň, kterou zasela touto nezodpovědnou politikou. Dnes již místo ní sklízí někdo jiný. Je to Velký Zemědělec Andrej Babiš a Česká republika již pomalu splývá s holdingem Agrofert. Privatizační proces je tak nečekaným způsobem završen. Země patří Andreji Babišovi.

Bohuslav Sobotka pomohl Andreje Babiše legitimizovat. Tak ať se teď nediví. ČSSD je při likvidaci stranicko-politické struktury české parlamentní demokracie právě na řadě.

Češi mají už jen pouhý rok na to, aby se vzpamatovali. Za rok budou parlamentní volby a v nich půjde definitivně o charakter státu. Vidina neomezené vlády Andreje Babiše s komunistickou stranou se opět přiblížila.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora