Adriana Krnáčová by podle svých slov ráda stála v čele našeho hlavního města i v dalším volebním období. Zřejmě jí nestačí, že za jejího „panování“ k dopravě z jedné strany Prahy na druhou potřebujete rogalo, taxikáři si blokují magistrálu, kdykoliv se jim zachce, a našly by se desítky dalších případů, které dokazují absolutní nekompetentnost současné primátorky. Vysvětlení jejího sebevědomí je však naprosto jasné, Krnáčová je z hnutí ANO.

Babišovi lidé netrpí zbytečnou sebereflexí, neuznávají chyby a ze všeho zásadně viní všechny okolo. Naučili se to od svého šéfa, kterému již několik let prochází to, co by jinému politikovi zlomilo vaz jen při pouhém náznaku o skutky, kterých se současný premiér v demisi dopouští.

Výjimkou mezi učenlivými žáky není ani Andriana Krnáčová. Sice již delší dobu balancuje na hraně snesitelnosti, a to jak od kolegů na magistrátě, tak od samotného vůdce, vždy však zatím dokázala ze všech problémů „vybruslit“.

Ustála vyhrocenou situaci, kdy projektanty tunelu Blanka označila za debily, politický vaz jí nezlomila ani podivná kauza Škodův palác, kdy primátorka bez informování městské rady vyjednávala výměnu právníků s protistranou, se kterou byla Praha v soudním sporu.

Nyní se však zdá, že už se pod Krnáčovou bortí led, což při současné situaci v hlavním městě nemusí být pouze literární příměr. Doprava zkolabovala, lidé jsou naštvaní a chtějí změnu. Logickým řešením se zdá být změna na nejvyšších místech. Tedy i na místě primátora hlavního města.

Za situace, která byla v hnutí ANO ještě třeba před rokem, by měla Krnáčová jasnou podporu a i její šéf by vykládal, jak dobrou práci ve své funkci předvedla. Vina za vše špatné by se prostřednictvím Babišových médií hodila na náměstky a cesta pro současnou primátorku k pokračování ve vedení magistrátu by byla otevřená.

Nyní je ovšem jiná atmosféra. Krnáčová se s šéfem občas dohaduje prostřednictvím médií, protože začala mít pocit, že se „oko Sauronovo“ již na magistrát nedívá tak upřeně jako dřív. Ale vzhledem k tomu, že například katastrofální dopravní situaci v Praze řeší i už Babišova Mladá fronta DNES, opak je pravdou.

Zatím se sice v článcích jméno primátorky neobjevuje, ale jde pouze o otázku času. Doba hájení skončila již dávno a je čas na změnu. Jen o ní zřejmě Adrianě Krnáčové nikdo neřekl.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora