Před pár týdny oznámila pražská primátorka Adriana Krnáčová, že by ráda i nadále zastávala nejdůležitější post ve vedení hlavního města. Tak zábavnou zprávu za celou dobu svého „panování“ snad ještě zástupkyně hnutí ANO nenabídla, přesto ani v posledních vyjádřeních nezůstává nic dlužna své pověsti prostořeké političky.

Je faktem, že pražský primátor je vždy mediálně sledovaná osoba a mnozí z nich zůstanou v paměti českých občanů zaryti velmi hluboko. Zdá se však, že Adriana Krnáčová dokáže svými výroky a činy trumfnout i takového „střelce“, jakým byl Pavel Bém.

Krnáčové zpovykanci, debilové, co projektovali Blanku, nebo rozpad dopravní infrastruktury v hlavním městě totiž zasáhl Pražany natolik, že si nespokojenosti s panováním primátorky všiml i její šéf a dlouhodobý advokát Andrej Babiš. Nelze ho sice podezírat, že by tragickou situaci v městské hromadné dopravě posuzoval na vlastní kůži, ale „na síti“ se už objevuje moc „hejtů“ a to není dobré pro dokonalý marketing firmy ANO.

To si uvědomuje především premiérův PR tým, který je jedním z hlavních atributů, rozhodujících o životnosti konkrétních babišovců ve vrcholné politice. A tak najednou Krnáčová přestává být holkou z plakátu a místo toho se stává nepotřebným zbožím, které již ve výkladní skříni hnutí Andreje Babiše nemá místo.

Reakce a avizovaný odchod pražské první dámy z magistrátu však nepřekvapily tolik, jako když oznamovala svou vůli pokračovat v rozdělané práci, do čehož se zřejmě počítá i naprostá destrukce systému MHD v Praze, v němž se každý cestující stává účastníkem loterie, jenž doufá, že ho jeho tramvaj odveze tam, kam byl zvyklý.

Nepomohla ani návštěva v Instinktech Jaromíra Soukupa, přesto Krnáčová odchází jako vítěz. Ona pracovala, chtěla možná i makat, ale všichni kolem ní selhali a nechali ji v tom samotnou. A teď by chtěli všechno špatné házet na ni. Přitom si stačí vzpomenout na všechno dobré, co Adriana Krnáčová pro hlavní město udělala. Stačí si jen vzpomenout.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora