Jak známo, Lidové noviny patřící do holdingu ministra financí Andreje Babiše (obmyšleně), jsou velmi rozhořčené kvůli reorganizaci policie, která se stala navzdory nesouhlasu hnutí ANO, dovedou tento krok napasovat téměř do jakéhokoli tématu. Tentokrát je jím hra Modrá velryba, kterou někteří odborníci označují za hoax. Fakt, že policie na svém webu stále upozorňuje na její nebezpečnost, deník velmi rozhořčil.

Lidové noviny o šokujícím faktu, že policie nestáhla svou tiskovou zprávu, kterou údajně vyvolává paniku, hovořily s manažerem pro internetovou bezpečnost společnosti Seznam.cz Martinem Kožíškem. Článek se zdá nejprve poměrně věcný, ale příležitost kopnout si do nové Národní centrály proti organizovanému zločinu, autorka textu nevynechala.

„My máme s policií velmi dobré vztahy, napříč všemi útvary. Na policejním prezidiu je to ale trochu složitější. Opravdu si myslím, že kdyby nedošlo k reorganizaci policie, během níž byl rozpuštěn elitní útvar v čele s Karlem Kuchaříkem (bývalým ředitelem odboru informační kriminality, který ve sboru platil za největšího experta na kyberzločin – pozn. red.), tak by se to nestalo,“ citují Lidovky.cz Kožíška.

Je to logická shoda. Lidové noviny mají totiž také velmi dobré vztahy s policií, dokonce takové, že se v nich čas od času čirou náhodou ocitnou různé odposlechy. S Národní centrálou proti organizovanému zločinu to ale nejde tak lehce jako s Robertem Šlachtou. A tak je třeba ji alespoň pošpinit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora