Kolekce SS Zuzany Kubíčkové vytváří z nečekaného momentu svátek volbou materiálů, střihů i perfektním zpracováním. Představy o výjimečnosti vysněných okamžiků za letního soumraku tato kolekce naplní i zdánlivě nezkušeným nositelkám. Protože i jimi je inspirována.

Očekávání něčeho nového, nevšedního nebo příprava na významný den, byly pocity, se kterými Zuzana Kubíčková pracovala při výběru svých prvotřídních materiálů i střihů. Lehké a dívčí siluety na sezónu jaro a léto 2017 nepostrádají koketnost, jsou však i přesto předurčeny nositelkám dobrých mravů. „Není totiž známo, zda si jejich majitelka je vědoma jisté provokativnosti oděvu, její nezkušenost je možná vysvětlením této volby,” říká Zuzana Kubíčková.

Cudně střižené šaty s nádechem stylu oděvů z viktoriánské éry zahalují tělo dlouhými rukávy nebo úzkými stojáčky. Průhlednost zvolených látek však koketně poodkrývá jeho správné partie, stejně jako výstřihy nebo jemná vázání rukávů a šněrování, která poodhalují vždy jen kousek kůže nositelky. Stejnou roli v kolekci hrají i kontrastní kombinace materiálů, kde vzdušné a transparentní střídají ty těžší a kde i prvky obvykle skrývaného prádla jsou povýšeny až na svrchní vrstvu. Takto se v kolekci objevuje například korzet inspirovaný středověkým střihem, který záměrně potlačuje ženské křivky a objímá pavučinkové černé krajkové šaty dívčího střihu s dlouhým rukávem a délkou do půli stehen.

Prádlo je v letní sezóně Zuzany Kubíčkové zastoupeno také v podobě body z krajky nebo hedvábí s perlovým odleskem. Doplňky, doprovázející celou kolekci, se staly bílé límečky z hedvábné krajky, které připomínají podvazky na okrajích punčoch.

„Radost z oblékání a zdobení se je ušlechtilý rituál, který by se z našich životů neměl vytratit. Myslím, že ať už je určen pro cokoliv, je alespoň jeden trvanlivý kousek důležité vlastnit,” doplňuje designérka.

Základní, až strohá je barevnost slonové kosti, béžové, pískové či černé barvy s perleťovou povrchovou úpravou, je osvěžena žíhanými potisky nebo perlovými efekty. Avšak volba materiálů v podobě hedvábné krajky, hedvábného ratzmiru, viskózy nebo tylu naplňuje celkovou výjimečnost. Ta graduje technikami ruční korálkové výšivky ve strukturovaných materiálech, žabičkování, řasení či vrstvení.