The Gritti Palace v italských Benátkách je pětihvězdičkový hotel řetězce Starwood Hotels & Resorts Luxury Collection. K oblíbeným místům mnoha slavných osobností patřil již na začátku 20. let minulého století. Například spisovatel Ernest Hemingway kdysi nazval The Gritti Palace jako „nejlepší hotel ve městě plném velkolepých hotelů“.

Dům Palazzo Gritti byl postavený už v roce 1525. Původně sloužil jako soukromá rezidence rodiny Grittiů a velvyslanců Vatikánu v Benátkách. Dnes patří k historickým šlechtickým palácům a po nákladných renovačních úpravách se jeho interiér doslova blyští v novém lesku.

Za pozornost bezesporu stojí luxusní dvoupatrové apartmá Redentore Terrazza Suite. Patří k němu úžasná střešní terasa o velikosti 250 metrů čtverečních, díky níž se vám otevře fantastický panoramatický výhled na město. Na výjimečném architektonickém ztvárnění interiéru se podílel Chuck Chewning ze společnosti Donghia, Inc., který je známý svou „láskou k detailu“. V The Gritti Palace bylo použito patnáct různých druhů carrarského mramoru, který je v prostorách položen tradičním způsobem. Renomovaní benátští řemeslníci se navíc postarali o autentické zrestaurování nábytku, textilií a příslušenství.

S designovým ztvárněním pokojů ladí také koupelny. Jsou vybaveny koupacími vanami z hodnotné smaltované oceli Kaldewei. Modely  italského designérského studia Sottsass Associati typu Classic Duo Oval jsou zapuštěné přímo do mramoru. V některých pokojích byly použity koupací vany Puro. Navrhlo je designové centrum Kaldewei, a to ve třech různých velikostech od 160 x 70 centimetrů po komfortních 180 x 80 centimetrů. Všechny vany Kaldewei v hotelu The Gritti Palace jsou opatřeny protiskluzovou úpravou povrchu antislip a jsou zušlechtěny snadno udržovatelným povrchem Kaldewei Perl-Effekt.