Nebaví vás už život na okraji města? Chtěli byste strávit alespoň jednu noc v malém bytě v centru? Můžete využít služeb, které poskytuje na 36 metrech čtverečních Living Showroom, projekt architektonického studia Adam Rujbr Architects. Jedná se o dočasné bydlení s originálním vybavením, které vzniklo v bývalé maštali.

Myšlenka obytného showroomu není v našich zemích žádnou novinkou. Architekt Rujbr ji poprvé zrealizoval v roce 2013, když přestavěl prádelnu v brněnském pavlačovém domě na moderní byt o rozloze 21 metrů čtverečních. V listopadu 2016 slavnostně otevřel luxusně vybavený byt na rohu ulic Rybná a Jakubská v Praze 1, sloužící nejen k prezentaci subjektů, které se na projektu podílejí, ale také ke krátkodobému ubytování pro ty, kteří touží zažít nevšední dobrodružství spojené s využitím hi-tech technologií. Architekt Adam Rujbr k tomu říká: „V první řadě je to ubytování apartmánového typu, ideální pro milovníky kvalitní moderní architektury a vůbec pro každého, kdo i v samotném ubytování na cestách hledá zážitek. Zároveň je to prostor originálního bytového vybavení od českých tvůrců. Tedy doslova showroom, ve kterém se žije.“

Zažijte si bydlení ovládané mobilem

Týmu Adam Rujbr Architects a ostatním dodavatelům se podařilo skloubit prostředí barokní budovy s tím nejmodernějším vybavením. Pokud se rozhodnete se tady na chvíli zabydlet, seznámíte se například s inteligentním systémem, který pomocí mobilní aplikace ovládá vytápění, dveře, závěsy, různé spotřebiče a další vybavení. Vyzkoušíte si také interaktivní skleněnou příčku, která se stiskem jednoho tlačítka promění v dotykovou obrazovku a reproduktor zároveň. Pak si dáte sprchu v průhledné koupelně umístěné přímo uprostřed bytu. Máte strach, že nebudete mít dostatek soukromí? Nebojte se! Jakmile vstoupíte do sprchy, příčka se zatmaví a v koupelně se automaticky zatáhne závěs.

Pokud se domníváte, že se v bytě skrývá velká technická místnost, budete asi překvapeni. Nic takového zde nenajdete. Všechno je důvtipně umístěno v minimálním prostoru. V dutině nad koupelnou se nachází větrací jednotka Atrea, zásobník teplé vody, kotel, rozdělovače podlahového vytápění i zázemí již zmíněné multifunkční stěny Smart-i-wall, která je zde jedním z nejzajímavějších prvků. Jedná se o prosklenou interaktivní plochu, která zároveň tvoří jednu stěnu koupelny a představuje zcela novou dimenzi vnímání – promítá, hraje a reaguje na gesta podobně jako dotykový displej. Zajímavé je, že jde skutečně o celosvětově první realizaci příčky Smart-i-wall v interiéru.

Chcete si všechny výše popsané vychytávky vyzkoušet na vlastní kůži? Stačí jen vyplnit rezervační formulář na webových stránkách Living Showroom.