Ikonická luxusní značka BVLGARI otevřela v Praze nový butik. Prostory s jedinečným interiérem, odkazující k italským kořenům značky, se nachází na prestižní adrese Pařížské ulice číslo 13.

Designový butik o rozloze 199 metrů čtverečných je inspirován věčným městem, Římem, kde byla značka BVLGARI roku 1884 založena. Typický prvek antických staveb, mramor, je dominantou celého prostoru. Vchod butiku je lemován černým mramorem a mramorovými sloupy typu Travertino Navona. Okna jsou ozdobena motivem osmicípé hvězdy Bulgaria, jednotícím prvkem všech butiků značky. Podlaha interiéru oříškové barvy s degrade efektem je tvořena čtvercovými parketami. Jedinečnou atmosféru prostoru pak dotváří příjemné osvětlení, jemuž dominuje skleněný lustr značky Vistosi. Propojení tradice a inovace je zachována i ve výběru nábytku, který evokuje zlaté období italského designu. Pro náročnou klientelu butik nabízí soukromí v podobě VIP salonu, jemuž dominují křesla inspirované Osvaldem Borsanim. Koncept interiéru umocňuje výjimečnost události, jakou výběr luxusních klenotů je.

Značka BVLGARI byla založena mladým řeckým šperkařem Sotiriem Bulgarim. Nedlouho po otevření prvního obchodu se jeho šperky staly vyhledávaným zbožím. Luxusní šperky inspirované řeckým a římským uměním v nadčasovém designu z těch nejkvalitnějších materiálů se staly symbolem elegance a vytříbenosti, po kterém prahla světová smetánka i Hollywood. Svou slabostí pro luxusní šperky BVLGARI byla známá i hvězda stříbrného plátna Elizabeth Taylor. Prsten z dnes již fenomenální smaragdové kolekce byl prvním šperkem, jenž jí během natáčení Kleopatry v Římě daroval muž jejího života, Richard Burton. Náhrdelník z této kolekce jí pak věnoval jako svatební dar. Burton s oblibou říkával, že jediné slovo, které Elizabeth uměla italsky, bylo „Bulgari“.

Dnes je značka BVLGARI světovou klenotnickou špičkou. Exkluzivní šperky s unikátním designem, ve kterém se snoubí nadčasovost s modernitou, elegance s dynamikou barev a drahých kamenů, jsou charakteristické svým precizním řemeslným zpracováním. V současnosti značka BVLGARI nabízí mimo luxusních klenotů i hodinky, doplňky a parfémy.