Legendární americká motocyklová značka připravila pro rok 2017 stylový derivát svého typického touringu. Road King Special má nový silnější motor a odvážně aktualizovaný design, kdy zmizel chrom a nahradil ho temný černý lak. Na novince se líp sedí, snížený profil má dodat lepší jízdní vlastnosti a výfuk slibuje lepší zvuk.

Tahle silueta psala historii i mimo hranice Spojených států. S kořeny sahajícími do roku 1949 se Road King stal legendou, která přežívá skoro 70 let. Harley-Davidson reaguje na poptávku po custom baggerech a pro letošní rok ho aktualizoval v “moderním dominantním stylu”, jak sám uvádí. Na světě je nová řada Special.

Novinka zaujme syrovým vzhledem bez nějakého pozlátka. Chybí tradiční chrom, specifický pro standardní řadu těchto motorek. Kryt motoru, řídítka a ruční ovladače, zrcátka, směrovky, boční kryty motoru a vzduchového filtru, koncovky a kryty výfuků mají matný černý lak, chrom najdeme pouze na některých klíčových součástech motoru. Není tu ani čelní plexi, nová jsou vysoká řidítka typu mini-ape.

Road King Special dostal vidlicový dvouválec Milwaukee-Eight 1750 cm3, nový motor představený loni v létě, který se chlubí o 10 % vyšším točivým momentem a efektivnějším provozem, který vyžadují méně servisu. Výkon Harley-Davidson neuvádí, zato tvrdí, že dvouválec zrychluje o 11 % rychleji z nuly na stovku i při akceleraci 100-130 km/h. Má také nižší mechanický hluk, což dává lépe vyniknout charakterstickému dunění dvouválcového motoru.

Ovladatelnost i pohodlí zlepšují nové komponenty předního a zadního odpružení, které v letošní řadě dostaly všechny motocykly řady Touring. Nové zadní tlumiče využívající emulzní technologii umožňují o 15 až 30 % větší rozsah nastavení předpětí než předchozí tlumiče. Přední odpružení využívá novou technologii s dvojitým průtokovým ventilem, která se vyznačuje výkonným tlumením díky kazetové konstrukci. To všechno zajistí lepší jízdní vlastnosti a na Road Kingu se také pohodlněji sedí, díky upravené konstrukci primárního převodu a novému vzduchovému filtru.

Harley-Davidson Road King Special bude americká značka nabízet ve čtyřech barevných kombinacích s označeními Vivid Black, Charcoal Denim, Hot Rod Red Flake Hard Candy Custom a Olive Gold. Cena pro evropský trh je stanovena na 20.810 euro bez DPH, tedy zhruba 560.000 Kč.