Víte o tom, že si už můžete sedačku nebo křeslo, které navrhl špičkový italský designér Diego Maria Gugliermetto, koupit také v České republice? Tento výjimečný umělec se sice původně věnoval spíše výtvarné tvorbě, ale postupem času začal své nadání využívat rovněž při produkci designových kusů nábytku.

Sedačky Diega Maria Gugliermetta jsou prostě výjimečné. A není to pouze proto, že se jedná o originální kousky, které jsou zároveň velice praktické a funkční. Je to nábytek, který má duši. Vždyť také každý produkt, který vzejde z této „dílny“, má vlastně rodný list. Je jím certifikát, v němž je uvedeno, kdy sedačka vznikla a kdo ji navrhoval. Otcem je většinou sám Diego Maria Gugliermetto, ale občas mu samozřejmě pomáhá také někdo z jeho tvůrčí skupiny.

Patříte k té skupině zákazníků, které nestačí jen skulptury, které mají oslnit vaše hosty? Hledáte moderní a originální nábytek, který zároveň chcete používat? V tom případě vám budou výrobky Gugliermetta pravděpodobně vyhovovat, neboť získáte výjimečný kus nábytku, který je skutečně plně funkční. A také velmi praktický. Všechny potahové materiály můžete totiž vyprat. Při výrobě se používají textilie z oděvního průmyslu, které znáte z elastických triček, legín apod. Na Gugliermettových sedačkách prostě najdete stejné látky, které máte doma ve skříni.

V interiérovém designu se naštěstí mění móda mnohem pomaleji než v oděvním průmyslu. Proto můžete bez obav investovat do věcí, které se také dělají na zakázku, neboť ty určitě jen tak z módy nevyjdou. A zároveň si můžete splnit své představy o tom, jak chcete vybavit svůj domov, aby vám v něm bylo skutečně dobře. Důležitější je v tomto případě umělecká stránka případného solitéru. Skutečnost, jestli je momentálně in, je přece jen trochu na vedlejší koleji. A podaří-li se vám najít stejně naladěného designéra, je to vlastně výhra.

Alespoň podle Gugliermetta to v Itálii prý tak skutečně funguje. Kreativita se však neočekává pouze od návrhářů, s originálními nápady prý přicházejí spíše laici. A na designérech pak už je, aby vlastně zhmotnili představy svých zákazníků. Na druhou stranu v Itálii není zvykem, že čekáte na „nábytek na zakázku dva měsíce a déle“, jako je tomu u nás. Tam je naprosto běžné, že prostě přijdete s nějakou myšlenkou a za tři týdny máte hotový interiér. Prostě máme se ještě co učit.