Jen několik dnů před začátkem autosalonu v Ženevě odhalil Renault podobu nového sportovního vozu Alpine. Nová A110 na první pohled ctí historii slavné sportovní značky, technikou bude ale moderní.

Alpine byla francouzská automobilka zabývající se výrobou sportovních vozů. Spolupracovala s Renaultem, který ji také v roce 1973 koupil. Od roku 1995 ale žádný model tohoto jména nevyrobil, takže nová A110 bude velkým comebackem.

Původní Alpine A110 se vyráběla v letech 1966 až 1972. Ta dnešní, která se představí už za pár dnů v Ženevě, vypadá na první pohled dobře, ctí historickou siluetu i strukturu čelních světel.

Technické parametry zveřejní Renault až na autosalonu. Zatím jen oznámil, že A110 bude postavena na celohliníkové platformě s hliníkovou karoserií, aby dosáhla nízké hmotnosti.

Připomeňme, že jinou slavnou značku Gordini v minulosti Renault oživoval. Používal ji ale jen jako označení nejvyšších verzí svých sportovních modelů Clio RS a Twingo RS. Doufejme, že s jménem Alpine to dopadne lépe a trvanlivěji.

Renault
Nová Alpine A110
Lothar Spurzem, Wikimedia Commons
Pro srovnání historický Renault Alpine A110 1300 G