Fandové motorek se právě začínají potkávat na výstavišti v pražských Letňanech, kde ode dneška do neděle probíhá tradiční veletrh Motosalon. Ve čtyřech halách vystavuje většina značek, které se u nás prodávají, od japonské klasické čtyřky přes italské značky až po „Ameriky“.

Výstavu 50 motorek přivezla Honda, která mimo jiné ukazuje kompletně přepracovaný CBR1000RR Fireblade a nový crossover X-ADV. Desítky motocyklů ukazuje také BMW, včetně policejního R 1200 RT a několika novinek v řadě Heritage. Dvacet novinek představuje Harley-Davidson, najdete u něj také vítěze jeho soutěže přestaveb i modely s novým motorem Milwaukee-Eight.

Mluvit se bude určitě také o Jawě, která tu odhaluje svojí českočínskou novinku 350 OHC. Ta vychází z čínského Shinerai 400 a aby se mohla prodávat v Evropě, musí plnit emisní normu Euro 4 a mít ABS, týnecké značce se navíc podařilo udržet cenu těsně pod 100 tisíci korunami.

Suzuki představuje nové GSX-R 1000 s výkonem 203 koní, Yamaha má novou YZF-R6 a Kawasaki přivezla svého brutální Ninju H2R, což je jediný sériový motocykl s přeplňováním kompresorem. KTM ukazuje nový 1090 Adventure R a vrcholový 1290 SuperDuke R.

Ducati přivezla nový SuperSport S a Multistradu 950. Italské značky reprezentují také Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa. Za britské značky tu je Triumph. Tolik jen telegraficky, je toho samozřejmě mnohem víc. Třeba množství stánků s motorkářským oblečením a doplňky, takže pokud se potřebujete vybavit na sezónu, budete mít opravdu z čeho vybírat.

Kromě samotných motocyklů čeká návštěvníky doprovodný program uvnitř hal i venku. Ukázky své motoškoly bude před halou každý den předvádět Míra Lisý, ukáže se také enduroškola nebo Martin Krátký. Na pódiu čekají návštěvníky kurzy první pomoci a autogramiády závodníků z Dakaru. Těšit se můžete také na celodenní testování skútrů stopětadvacítek.

Motosalon probíhá na výstavišti v Letňanech do neděle, vstupné je v sobotu 250 korun, jinak 200 Kč, parkování za 150 korun nebo za dvacetikorunu na P+R parkovišti u metra.