Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který startuje již v pátek 17. března, nabídne kromě přehlídek předních českých návrhářů i bohatý doprovodný program. V rámci nejvýznamnější módní události u nás proběhne charitativní bazar, semináře a panelové diskuze o udržitelné módě či celodenní výstava nových kolekcí s jedinečnou možností seznámit se s jejich tvůrci.

Charitativní bazar v tramvaji

Již v pátek 17. března od 17 do 20 hodin budou mít zájemci možnost pořídit si exkluzivní oděvy ze šatníků předních osobností české módní scény. Čeští a slovenští designéři i řada známých osobností, v čele s šéfredaktorkou prestižního módního magazínu Bárou Nesvadbovou, věnují zajímavé kousky ze své skříně ve prospěch charitativního bazaru. Veškerý výtěžek z prodeje pak bude převeden Nadačnímu fondu Bazaar Charity. Zajímavá akce se uskuteční na stejně zajímavém místě – prodej bude probíhat ve speciálně vypravené „módní“ tramvaji. Platnou jízdenku MHD netřeba, vstup je zdarma. Přesnou trasu s časy v jednotlivých zastávkách najdete na oficiálních stránkách akce www.mbpfw.com.

Veletrh udržitelné módy

Víkend se ponese ve znamení ohleduplnosti a zodpovědnosti k životnímu prostředí. V sobotu a neděli 18. a 19. března se v prostorách holešovického Vnitroblocku uskuteční již čtvrtý ročník veletrhu udržitelné módy Sustainable Fashion Day. Pozoruhodný projekt, který založila přední česká odbornice na udržitelnou módu a módní obchod Kamila Boudová, se těší stále větší popularitě. Jeho cílem je šířit osvětu a poskytovat vzdělání v oblasti udržitelné módy, přinášet atraktivní a etické alternativy a nabídnout praktická řešení změny šatníku, způsobu navrhování oděvů či řízení módní značky. Veletrh představí české značky, designéry a výrobce, kteří staví své podnikání na budoucnosti a respektu k životnímu prostředí. Mezi ty nejzajímavější patří například projekt METRÁŽ, jenž dává příležitost k výdělku ženám, které se ocitly v obtížné životní situaci, módní designérka Hana Frišonsová nebo obchod ProstěPrim, nabízející klasické československé hodinky.

Kromě marketu lze navštívit i několik seminářů a panelových diskuzí o aktuálních tématech módního průmyslu. Mimo přednášek o osudu oblečení, odloženého do kontejneru, či udržitelných strategiích nadnárodních korporací, bude ke zhlédnutí i film o tom, jak současný módní průmysl funguje a co to znamená pro naši planetu a společnost.

V sobotu od 18 hodin pak proběhne výjimečná akce s názvem SWAP party, na které bude možné vyměnit své nenošené oblečení za nenošené oblečení někoho jiného.

Vstup na Sustainable Fashion Day je zdarma.

Výstava nových kolekcí předních českých návrhářů

Po skončení přehlídkové části Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku se kolekce všech návrhářů opět představí zblízka. Ve čtvrtek 23. března od 10 do 17 hodin proběhne jejich celodenní výstava ve třetím patře obchodního domu Kotva. Expozice s účastí samotných designérů nabídne jedinečnou možnost pod jednou střechou zhlédnout reprezentativní tvorbu současné české módy.

Večer bude patřit představení speciální kolekce, kterou připravil Footshop ve spolupráci s designérskou formací LAFORMELA. Vstup na představení ve Footshopu je volný, akce začíná v 19 hodin.