Příznivci motorek se tento víkend budou scházet nejen v Letňanech, ale i na pražském Výstavišti. V Průmyslovém paláci se nevystavují nové motorky, ale hlavně individuální přestavby, které jinde neuvidíte. Také se tu dobře vybavíte na sezónu díky velkému množství oblečení a všech možných doplňků. Výstava Motocykl trvá do neděle.

Na rozdíl od souběžně probíhajícího veletrhu v Letňanech není výstava v Průmyslovém paláci na Výstavišti o nových motorkách. Hlavní slovo mají individuální přestavby, tzv. customy, kterých tu uvidíte několik desítek a některé z nich jsou skutečně působivé. Posuďte sami ve fotogalerii. Scházejí se tu také motorkářské kluby a probíhá festival airbrush malby.

Poprvé veřejně jsou zde vystaveny dlouho očekávané novinky značky Jawa: retro model 350 OHC postavený na základě čínské motorky Shinerai 400 a vizuálně podobná Jawa 660 Vintage, odkazující se ke slavné éře týnecké značky s novou technikou. Kromě Jawy se tu představují značky MV Agusta a Ducati nebo elektrické Zero Motocycles, najdete tu čtyřkolky a vozítka Segway.

O nových strojích to ale na letošním Motocyklu tolik není. Velkým lákadlem je enormní množství motorkářského oblečení (často ve slevách), příslušenství a různých doplňků. Doprovodný program zahrnuje souboje pitbikerů, vystoupení tanečnic pole dance, besedy s veterány, autogramiády, módní přehlídky i živou hudbu.

Výstava probíhá na holešovickém výstavišti do neděle, vstupné pořídíte za 150 Kč nebo za stovku pro děti a studenty. Parkování stojí 40 korun na hodinu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner