Nejkrásnější Volkswagen, tak znějí titulky napříč motoristickými weby. Nový model Arteon, nástupce někdejšího Passatu CC, se dnes představuje veřejnosti. Jmenuje se jinak, je větší a vypadá ještě líp. Oproti Passatu bude luxusnější alternativou.

Nový model Arteon je nástupcem modelu Passat CC (přejmenovaném při faceliftu jen na Volkswagen CC) a svojí pseudo-kupé koncepcí nejvíc připomíná Mercedes CLS. Nízká linie střechy a bezrámová okna, to jsou prvky, které budou charakterizovat i nový vůz. Nový je design čelní masky s agresivněji tvarovanými světly a bohatým chromováním.

Volkswagen Arteon přichází dlouhé tři roky po svém příbuzném Passatu osmé generace a i když s ním sdílí podvozkovou platformu MQB, v mnohém se naopak liší. Oproti Passatu je o 9 centimetrů delší, o 4 cm širší a skoro o 3 cm nižší. Má taky o 5 cm delší rozvor, což slibuje větší prostor uvnitř. Do auta se vejde pět cestujících.

S celkovou délkou skoro 5 metrů půjde o velikost přesahující běžnou střední třídu, částečně nahradí končící luxusní limuzínu Phaeton.

V interiéru se bude Arteon podobat Passatu mnohem víc než zvenku, má podobnou přístrojovou desku včetně digitálního panelu, i stejné ovladače. Výbavy tohoto prémiovějšího modelu budou bohatší.

Mezi motory budou tři benzinové a tři naftové jednotky, ve všech případech čtyřválce. Benzinové jednotky TSI Evo budou v objemech 1,5 a 2,0 litry s výkony 150, 190 nebo 280 koní. Turbodiesely TDI budou všechny dvoulitrové s výkonem 150, 190 a 240 koní. Pro slabší motory je základem šestistupňový manuál, sedmistupňový automat bude za příplatek, pro nejsilnější motory standardně. Ve výbavě bude i pohon všech kol 4Motion.

Na německý trh dorazí Volkswagen Arteon už v červnu, objednávky s rozjedou ihned po dnešním představení.