Barbadoská zpěvačka představila v rámci pařížského týdne módy v pořadí již třetí kolekci, kterou vytvořila ve spolupráci s globální sportovní značkou Puma. Přehlídka podzimní řady Fenty Puma by Rihanna proběhla v monumentální budově Francouzské národní knihovny.

Prostředí tak dokonale odráželo hlavní téma kolekce, kterým je návrat do školních lavic. Modelky a modelové se procházeli po dlouhých stolech, které nahradily klasické molo, atmosféru pak dokreslovalo zelené osvětlení studijních lamp či rekvizity v podobě šatních skříněk.

Kolekce vychází především z tradice amerického univerzitního sportu, představuje však modely vhodné do tělocvičny i pro každodenní nošení. Zahrnuje bundy, mikiny, overaly, sportovní soupravy, ale i šaty, crop topy a skater sukně. Nechybí ani doplňky v podobě sportovních čepic, šál a vysokých ponožek. Ze vzorů dominuje káro a pruhy, z barev tmavě i ostře modrá a zelená, jasně žlutá, či neotřelá kombinace oranžové s bordó. Na oděvech se často objevuje zpěvaččino šťastné číslo 13 nebo 1988, což symbolizuje rok jejího narození.

Inspirace ze školního prostředí vzešla z Rihanniny touhy po svobodě. „Když jsem chodila do školy, vždycky jsem toužila oblékat se tak, jak bych chtěla. Ale na Barbadosu jsou povinné školní uniformy, takže jsem si vytváření nové ‚Back to School‘ kolekce opravdu užila, a jsem poctěna, že jsem ji mohla uvést v prostoru této majestátní národní památky,“ sdělila zpěvačka.

V roli módní návrhářky se Rihanna představila poprvé v roce 2013. Za krátkou dobu svého působení sklidila již řadu úspěchů – v loňském roce převzala ocenění za nejlepší design bot, velký ohlas získala i její kolekce Fenty Puma pro jaro/léto 2017, kterou představila na podzimním Fashion Weeku v Paříži. Kolekce čerpající inspiraci z dob Marie Antoinetty bude dostupná i v České republice, a to od 9. března.