Olympia Le-Tan, mladá francouzská návrhářka, jež se proslavila hlavně svými unikátními kabelkami, které imitují přebaly slavných knih, se letos na podzim připojí do týmu Lancôme a představí svůdnou, vintage kolekci make-upu.

Tato limitovaná edice znamená prozatím poslední kapitolu dlouhé historie spolupráce značky Lancôme se slavnými jmény ze světa módy. Se značkou Lancôme již spolupracovaly takové legendy, jako např. Alber Elbaz, Yiqin Ying, Alexandre Vauthier, Jacquemus, Anthony Vaccarello a nedávno Sonia Rykiel. Nyní je řada na Olympii Le-Tan, aby vyjádřila svou odvážnou vizi ženství. Móda Olympie Le-Tan oslavuje retro styl, ale neuchyluje se k nostalgii. Jejím ústředním motivem je svobodná, svůdná a nezaměnitelná ženskost. Poetický a trochu rebelský svět v barvách technicolour symbolizuje ručně vyšívané psaníčko „minaudière“, bez něhož si stylový život neumí představit žádná pořádná Pařížanka, ani ženy které u nich hledají inspiraci.
Knižní kabelky Olympie Le-Tan si oblíbily i hvězdy stříbrného plátna. Největší službu asi návrhářce udělala herečka Natalie Portman, když si v roce 2010 na premiéru snímku Černá labuť vzala kabelku s lookem knížky Lolita. Snímky herečky obletěly celý svět a z knižních kabelek se stal módní kult. Dnes si jednu můžete pořídit zhruba za 30 000 Kč. Doplňky jsou ovšem jen jednou částí tvorby mladé návrhářky. Můžete se u ní obléknout doslova od hlavy až po paty.

„Návrhy Olympie Le-Tan kombinují poezii s „joie de vivre“. Jsou jako most mezi různými epochami, odrážejí ducha naší doby a zároveň oslavují svobodnou a osobní krásu každé ženy. Je to pocit štěstí, o který se brzy podělí i se značkou Lancôme,“ vysvětluje Françoise Lehmann, generální manažerka Lancôme International. Exkluzivní kolekce vintage make-upu bude k dispozici od srpna 2017.