Bydlení v loftu láká především mladé páry nebo muže, kteří žijí single. Pokud patříte mezi fanoušky tohoto stylu, můžete se inspirovat bytem, který si zařídil jeden kreativní mladík až ve vzdálené Hanoji.

Druhým největším městem ve Vietnamu je neustále se rozrůstající Hanoj. Najdete zde historické stavby ve francouzském koloniálním stylu, ale i moderní budovy se spoustou luxusních obchodů světových značek. Vznikají tady nejen velké průmyslové zóny, ale pozornost je věnována také bytovým domům. V jednom z nich naleznete dvoupodlažní byt, jehož nynější podoba je dílem architektů Nghiêma Phonga a Đào Thanha. Ti na 350 metrech čtverečních vytvořili luxusní bydlení, které přímo vybízí k pořádání různých večírků a oslav. Nechybí zde však ani příjemná relaxační zóna.

Loftový byt je symbolem svobody a volnosti. V tomto případě je to možná ještě umocněno jeho orientací na jižní stranu a nádherným výhledem na město. Rozhodně tohoto jevu architekti Nghiêm Phong a Đào Thanh využili jako výrazného designového prvku, s nímž pracovali už během svých návrhů. Osobitost bydlení vytváří kombinace materiálů oblíbených v moderních interiérech, a to betonu, kovu, dřeva a skla.

A přestože převažuje ladění do šedých, hnědých a černých tónů, nepůsobí celek ani zasmušilým ani potemnělým dojmem. Je toho docíleno nejen velkými prosklenými plochami, ale použitím doplňků ve veselých barvách, ať již se jedná o stoličky u baru, koberce nebo polštáře.  V jedné z koupelen tuto roli plní keramická dlažba s výrazným dekorem. Zajímavé je, že architekti s úspěchem zvolili podobný dekor a hlavně materiál také na podlahu v ložnici.