Je to jen pár měsíců, co Jaguar představil své první SUV F-Pace a už brzy přijde s dalším, tentokrát plně elektrickým. Jaguar I-Pace je zatím jen prototyp, ale to mu nebránilo, aby se projel v ulicích Londýna a aby vznikly tyto fotky.

Jaguar I-Pace je odpovědí na Teslu Model X. První SUV-elektromobil na trhu už se prodává a luxusní britská značka, která cílí na podobné zákazníky, vidí v téhle kategorii velkou příležitost. Hlavní konstruktér Ian Callum dokonce prohlásil, že I-Pace bude pro Jaguar nejdůležitějším modelem od E-Type z roku 1960 a to je opravdu velký kalibr — E-Type je skutečnou legendou a jeho jméno se nebere do úst nadarmo.

Koncept I-Pace se poprvé představil veřejnosti loni v listopadu v Los Angeles a v těchto dnech je vystavený v Ženevě. Sériová verze to ještě není, ale Jaguar s ní ukazuje, jak je blízko. Abyste si zbytečně neobjednávali Teslu X, když už za rok a půl můžete mít elektromobil od Jaguaru.

Pohon zajistí elektromotor s výkonem 400 koní a vysokým točivým momentem 700 Nm.  Elektromobil má pohon všech kol a z nuly na stovku zrychlí za necelé 4 sekundy. Na jedno nabití by měl zvládnout ujet až 500 kilometrů, což je proti Tesle konkurenceschopná vzdálenost. Díky rychlonabíjení se na 80 % kapacity baterie dostanete za 90 minut.

Zavazadlový prostor bude mít slušnou velikost 530 litrů. Ovládání všech pokročilých systémů auta zajistí 12palcový dotykový displej uprostřed přístrojové desky, kterému bude sekundovat druhý menší displej na středové konzole.