V lednu 2017 proběhl v Las Vegas veletrh spotřební elektroniky CES 2017. Pokud si představujete, že tam byly k vidění jen samé televizory, počítače a přehrávače, mýlíte se. Například mezinárodní dodavatel technologií a služeb, firma Bosch, zde představila inovativní řešení pro chytrou domácnost či chytré město, nebo senzorové technologie. Díky nim se váš každodenní život může stát daleko jednodušší, pohodlnější a bezpečnější.

Toužíte mít pomocníka v kuchyni, který neodmlouvá a poslušně plní vaše příkazy? Vaše přání je teď snadno splnitelné. Pořiďte si osobního asistenta Mykieho, kterého můžete ovládat pouze pomocí svého hlasu. Jedná se o „Mého kuchyňského skřítka“ (My kitchen elf), který vás bude poslouchat, odpovídat na otázky a pomáhat vám s každodenními domácími pracemi. A bude mít místo vás dokonalý přehled o tom, jak dlouho se má ještě péct koláč v troubě, co je v lednici nebo jestli bude odpoledne svítit slunce.

Systém Smart home umožňuje ovládání propojených zařízení v domácnosti prostřednictvím jediné aplikace. Už nemusíte při odchodu z domu kontrolovat, zda jsou topení, elektronické přístroje nebo světla vypnutá. Scenario manager alias manažer typických situací aplikace Smart home od firmy Bosch za vás zvládne běžné každodenní úkoly a lze ho snadno aktivovat pouhým dotykem prstu.

Kromě toho Bosch představil tři nová řešení pro větší bezpečnost. Díky 360° vnitřní kameře a venkovní Eyes kameře můžete neustále sledovat, co se děje u vás doma, přestože jste vzdáleni několik set kilometrů. Díky lokálnímu, šifrovanému nahrávání už nikdy nezmeškáte žádnou důležitou událost. Objektiv 360° vnitřní kamery lze snadno pouhým dotykem prstu zasunout do těla kamery, čímž je zajištěno soukromí. Venkovní kamera Eyes je inteligentní zařízení, v němž se skrývají osvětlení, senzory pohybu a intercom.

Maximální bezpečnost vaší domácnosti zajistí Bosch Twinguard – prémiový detektor kouře se senzorem kvality vzduchu. Díky své profesionální dvoupaprskové (Dual Ray) technologii dokonale zvládá zachycovat nebezpečné situace, a tím zabránit planým poplachům. Kromě toho můžete využít jeho alarm k zahnání nezvaných návštěvníků.

Příklady úspěšného projektu chytrého města byly dvě proměny zdevastovaných ploch sloužících k budování vojenských námořních lodí a fotbalového stadionu ve dvě nové atraktivní rezidenční čtvrti The San Francisco Shipyard a Candlestick Point.