Dalším oděvním návrhářem, který se veřejně přihlásil k bojkotu nové první dámy, je americký designer Zac Posen. V rozhovoru pro americký web Daily Beast uvedl, že nehodlá oblékat Melanii Trump, ani její nevlastní dceru Ivanku. Důvodem je nesouhlas s politikou Donalda Trumpa. Pro obě ženy přitom Posen v minulosti vytvořil několik modelů.

Mezi osobnostmi ze světa showbyznysu i politiky oblíbený návrhář uvedl, že je současnou politickou situací velice rozrušený. „Vždy se snažím být optimistou. Myslím, že svoboda zvítězí,“ říká. „Témata, jako jsou práva LGBT komunity, imigrace, financování umění, plánované rodičovství a práva žen, se mě hluboce dotýkají a já chci využít svůj hlas a prostředky k tomu, abych jim vyjádřil podporu,“ sdělil Posen v rozhovoru.

Připojil se tak k řadě věhlasných jmen módního světa, kteří v reakci na politiku a výroky amerického prezidenta odmítli navrhovat oděvy pro jeho ženu Melanii. A to i přesto, že oblékat první dámu Spojených států je obvykle velice prestižní záležitostí. Módní návrháři jako Jason Wu či Sophia Theallet se spoluprací s bývalou první dámou Michelle Obama zařadili mezi světovou módní elitu.

Právě francouzská módní návrhářka žijící v New Yorku, Sophia Theallet, uveřejnila koncem minulého roku otevřený dopis, ve kterém vyzvala ostatní návrháře k módnímu bojkotu Melanie. „Jako člověk, který ctí rozmanitost, individuální svobodu a respekt k jakémukoliv životnímu stylu, se nebudu žádným způsobem podílet na oblékání první dámy. Rétorika rasismu, sexismu a xenofobie, s níž její manžel přišel během prezidentské kampaně, jsou neslučitelné s hodnotami, které sdílíme,“ uvedla návrhářka a na závěr dopisu vybídla své kolegy designery, aby učinili totéž.

Vzápětí se ke stejnému postoji přihlásili renomovaní návrháři Tom Ford, Marc Jacobs či hlavní designer francouzské luxusní značky Kenzo Humberto Leon, a další stále přibývají.