Nové BMW řady 5 G30 si odbylo českou premiéru. Ve svých showroomech ho představila společnost Invelt, pro kterou jde o jeden z nejdůležitějších modelů. „Minulý rok se jednalo o klíčový podíl (238 kusů), přestože šlo o poslední prodejní rok stávajícího modelu. Nová G30 je předurčena k dalšímu posílení naší pozice v segmentu manažerských aut,“ říká Pavel Baštář, ředitel Inveltu.

V pražském autosalonu Invelt představili formou unikátního 270° videomappingu. Za doprovodu hudby byl vytvořen audiovizuální zážitek, který si vychutnal i tenista Radek Štěpánek, jenž slavnostní večer zahájil. Prezentaci v Praze moderovala Tereza Kostková a zúčastnilo se jí přes 500 hostů.

Nejmodernější výbava a paleta motorů

Samotná automobilka označuje řadu 5 jako “sportovní manažerský sedan”. Nová generace dostala podvozek s odlehčenou brzdovou soustavou a integrálním aktivním řízením. V nabídce je samozřejmě pohon všech kol BMW xDrive.

Interiér narostl co do prostoru a měl by být i luxusnější, což ověříme až při redakčním testu. Co víme už dnes je, že na palubě najdeme celou řadu asistenčních systémů a technologií jako ovládání gesty, asistenta řízení a asistenta jízdy v pruzích, či parkování na dálku.

Pětkový sedan BMW byl uveden na trh se čtyřmi možnostmi pohonu: BMW 520d, BMW 530d, BMW 530i, BMW 540i, brzy dorazí ještě verze 530e iPerformance, 520d EfficientDynamics edition a M550i xDrive.