Zajímá vás všechno kolem bydlení, zahrady a designu? Pak byste měli vyrazit na Výstaviště v Letňanech, kde od čtvrtka 23. března do neděle 26. března 2017 proběhne soubor veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden a Design Shaker společně výstavami Bydlení, nové projekty a Světlo v architektuře. Tady najdete „pod jednou střechou“ všechno, co se týká stavby, vybavení, interiérů, designu a zahrady.

Na veletrhu For Habitat se představí společnosti zabývající se stavbou, renovacemi a rekonstrukcemi. S nimi můžete probrat všechno, co souvisí s pevnými částmi interiéru, jako jsou podlahy, schodiště, okna či dveře. Své nejzajímavější výrobky i novinky letošního roku zde budou prezentovat například dodavatel pálených cihel WIENERBERGER, specialisté na dveře a zárubně CAG, VETOS, SEPOS, výrobce půdních schodů WIPPRO a střešních oken FENESTRA, dodavatelé stínicí techniky TECHNOROL, PROKLIMA, největší výrobce garážových vrat a předokenních rolet v ČR společnost LOMAX, výrobce bezúdržbových plotů LAMARK, prodejci laminátových, vinylových a dřevěných podlah KARSIS, FLOOR EXPERTS či HETH. Mimo jiné se představí také společnost Bazény DESJOYAUX, firma ALUKOV, která nabízí kvalitní zastřešení teras, bazénů a vířivých van, nebo dodavatel saun VITAL TREND.

Zástupci firem, které vyrábějí dřevěná a plastová okna, vám navíc poradí s tím, jak získat dotace z programu Ministerstva životního prostředí – Nová zelená úsporám, který podporuje výměnu starých, netěsnících okenních výplní za nové, zamezující tepelným ztrátám.

Pokud patříte mezi ty, kteří hledají jedinečné a kvalitní výrobky, přijdete si na své na veletrhu nábytku a interiérového designu For Furniture. Na jednom místě se představí čeští a zahraniční výrobci klasického i designového nábytku, který není k dostání v běžných obchodech. Výrobky od českých truhlářů a čalouníků jsou mnohdy výrazně kvalitnější a propracovanější. Navíc jsou vyvíjeny právě pro české spotřebitele s přihlédnutím na tuzemské požadavky a nepodléhají obecnému konceptu unifikovaného vkusu. Díky značce Česká kvalita – Nábytek, kterou uděluje a spravuje Asociace českých nábytkářů, si můžete být při nákupu jistí, že nábytek vyrábí firma s nadstandardním přístupem ke kvalitě a péči o zákazníka.

Veletrh For Garden je skvělou inspirací pro zájemce o zahradní architekturu, zahradní stavby, vybavení zahrady, zahradní nábytek či techniku a nářadí. Jeho součástí bude také výstava velkoformátových fotografií nejpozoruhodnějších stromů v České republice.

Nejprogresivnější české i zahraniční značky a studia budou prezentovány na veletrhu Design Shaker. Návštěvníci se tak mohou těšit na studia a designéry, jejichž práce přináší do oblasti interiérového designu invenci a zaručují kvalitu veletrhu. Design Shaker je jiný především tím, že je sice výběrovou přehlídkou designu, ale proběhne v rámci velkých veletrhů pro velmi širokou skupinu návštěvníků. Lidé, kteří přicházejí na veletrhy, jako je For Habitat, mají konkrétní zájem a potřebu. Jde o profesionály nebo ty, kteří staví či zařizují dům. A právě ti se zde mohou setkat s kvalitním designem. Design Shaker je rozdělen do tří sekcí zaměřených na tři úzce spolupracující profese. Sekce Big Deal představí výběr etablovaných českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh Space se objeví mladá generace designérů, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami. Užší kontakt s designéry interiérů a architekty zajistí sekce Field Office, kde budou k vidění zajímavé návrhy i realizace interiérů.

Výstava Bydlení, nové projekty nabídne návštěvníkům kromě expozic renomovaných developerských společností z Prahy a Středočeského kraje také panelovou diskusi na téma sociální a seniorské bydlení bez bariér.

Pořadatel veletrhů ABF ke čtyřlístku veletrhů letos poprvé připojuje specializovanou výstavu svítidel, designu a příslušenství s názvem Světlo v architektuře. Tento projekt představuje nejlepší a nejvýznamnější české a světové značky z oboru svítidel a osvětlovací techniky. Na své si zde přijdou především architekti, projektanti, stavební inženýři a developeři z celé České republiky.