Soutěž CBRE Zasedačka roku se zaměřuje na zlepšování kvality pracovního prostředí. Porota letošního, třetího ročníku v čele se světoznámou architektkou Evou Jiřičnou ocenila nejlepší kancelářské prostory na českém trhu, které mají společné jmenovatele: prestiž, inovaci a vysokou kvalitu.

Tato soutěž vznikla v roce 2014 v České republice a postupně se rozšířila na Slovensko, do Rakouska a Rumunska. Pozitivní je, že její účastníci se seznámí nejen s dalšími firmami, které udávají trendy v navrhování a vybavování kanceláří, ale i se zajímavými, inspirativními lidmi. Stále více zaměstnavatelů si totiž naštěstí uvědomuje, jak důležité je příjemné pracovní prostředí nejen pro zdraví a duševní pohodu zaměstnanců, ale také pro jejich výkon. V nových moderních kancelářích by proto měly být upřednostněny pohodlí zaměstnanců a jejich vzájemná komunikace.

Letošní ročník byl rozšířen o speciální projekt realizovaný ve spolupráci s Forbesem Humans of Offices, který je zaměřený právě na osoby trávící převážnou část svého dne v kanceláři. „Čtyřicet čtyři procent firem poskytuje zaměstnancům plný komfort v možnosti výběru typu kanceláře. Tento výsledek potvrzuje, že pro mladou generaci, která by měla za pár let tvořit hlavní pracovní sílu, již bude samozřejmostí mít v práci adekvátní zázemí nebo vysokou míru flexibility,“ uvedla Katarina Wojtusiak, Head of Office Agency společnosti CBRE.

Třetího ročníku soutěže CBRE Zasedačka roku 2016 se zúčastnilo 78 firem, které se utkaly v kategoriích Zasedačka roku, Kancelář jako DNA firmy, Nejatraktivnější pracovní prostředí, Zdravá kancelář, Kanceláře pro budoucí výzvy nebo Chytrá kancelář, Hlasování veřejnosti. Odborná porota hodnotila zvláště design, originalitu, inovaci, praktičnost a atraktivitu pracovního prostředí pro zaměstnance. Nebylo to však formální rozhodování tzv. od stolu. Porotci se na většinu realizací přišli podívat osobně. „Z pohledu designu je letošní pozornost kancelářím výrazně větší a odraz v kvalitě lepší než v minulých letech. Na co by se měl klást větší důraz, je osvětlení a kvalita světla v kancelářích, s čímž souvisí i zvolený nábytek, povrchy a umístění pracovních míst,“ řekla Eva Jiřičná, předsedkyně poroty soutěže CBRE Zasedačka roku.

Soutěž byla, stejně jako v předchozích ročnících, uzavřena prestižním slavnostním vyhlášením vítězů jednotlivých kategorií, které proběhlo 15. února 2017 v kancelářské budově Corso Court v pražském Karlíně. V kategorii Zasedačka roku zvítězila společnost BlueLink, v kategorii Kancelář jako DNA firmy Accolade zdravotnická péče, v kategorii Nejatraktivnější pracovní prostředí byl oceněn Avast. Vítězem kategorie Zdravá kancelář (odborný garant Česká rada pro šetrné budovy) se stalo Kentico software, kategorie Kanceláře pro budoucí výzvy (odborný garant Skanska) ComAp a kategorie Chytrá kancelář (odborný garant Microsoft) firma STRV. Speciální cenu poroty získala Expedia a Cenu veřejnosti na portále kancelarsnu.cz, ve které hlasovalo přes 5600 osob, získala firma SAP.