Kolekce na jaro a léto letošního roku české značky LaFormela se ponese v duchu autenticity a svobody. Hlavními prvky jsou uvolněné siluety, kvalitní materiály a tlumené odstíny modré.

Podobně jako uniformu v historii módy dávno přestali nosit jen muži, tak i my bychom chtěli odbourat stylové vymezování. Podle našeho hesla „Perfection does not exist“ upřednostňujeme autenticitu lidské krásy v tom, že každý z nás se může rozhodnout, jak chce vypadat a co chce nosit bez toho, aby se omezoval svými proporcemi nebo stylem,“ vysvětluje Antonín Soukup z česko-slovenského tria oděvních designérů, kteří za značkou LaFormela stojí.

Převážně sportovní a často unisexová móda reaguje svými střihy na devadesátá léta a barevně navazuje na předchozí sezónu škálou tlumených odstínů modré, pastelově zelené a fialové. Objevuje se ale i dramatická černá a červená, doplněná kontrastní žlutou či královskou modří, a efektivní kombinace lesklých a matných povrchů. Nechybí současné ženské střihy a originální doplňky.

Z materiálů byly využity především kombinace přírodních, mezi které patří popelín, vlněná oblekovina, hedvábí, počasená bavlna či jackron s kovovými komponenty. Za vyzývavým stylingem i tentokrát stojí Lukáš Hofmann, konceptuální umělec z Akademie výtvarných umění v Praze.

Modely provokují svou variabilitou, která navozuje mainstream devadesátých let, nastupující urban a hip hop trend a uniformitu, typickou pro outdoorové aktivity.

Kolekci tvoří kombinace na první pohled neformálních dílů, jako jsou tepláky, sportovní vesty, košile, trika, kalhoty nebo rozepínací sukně. I tentokrát se v tvorbě LaFormela objevily celosezónní ready-to-wear kousky mezi které patří mikiny, košile či doplňky. Ty vyrábí celoročně v limitovaném množství, stejně jako doplňky, které v případě nové kolekce tvoří pásky s rebelskými autorskými potisky „Fit and slim“, tašky z jackronu a kovové doplňky.