Máte rádi restaurace se skvělým interiérem a lahodným jídlem, ale potřebujete ještě moment překvapení navíc? Malý vtip nebo zážitek, který vás okouzlí? Pražské bistro s názvem Špejle je přesně takové. Unikátní koncept vychází z oblíbených českých chlebíčků, coby rychlého a dobrého jídla, které v roce 1916 vzkřísil ve svém kdysi slavném lahůdkářství na Národní třídě Jan Paukert. Nová doba si ale žádá moderní přístup. Proto bistro Špejle nabízí chlebíčky jinak – v menších porcích a… na špejli!

S kozím sýrem, prosciuttem, pestem, červenou řepou, jako „Knedlozelovepřo“, nebo i na sladko. Fantazii se meze nekladou, ale na druhé straně nečekejte galimatyáš ve stylu pejska s kočičkou. Základem jsou vždy kombinace kvalitních surovin, které k sobě chuťově ladí. Nabídka bistra se mění podle sezóny i denní doby, můžete si zde dopřát jak snídaně, tak oběd nebo i večeře, ale vždy však na špejli. Jediné, co chybí, je klasický jídelní lístek. Nevybíráte totiž podle názvů na papíře, ale doslova očima.

Minimalistický, funkční interiér s industriálními prvky dá vyniknout originalitě jídla. Špejle se jí rukama a umyvadla najdete proto hned na několika místech přímo v bistru. Skříňky připomínající školní šatny ukrývají zásuvky s nabíječkami na mobilní telefony. Za konceptem stojí parta zkušených gastronomů a jejich léty nasbírané zkušenosti se zde zúročují v té nejlepší podobě. Není proto divu, že také nápojový lístek uspokojí i náročné hosty, rukopis slavného pražského Bugsy’s baru se zde nezapře. Nechybí zde výborně připravená káva, domácí kvašené limonády, koktejly, pivní speciály a pečlivě vybraná vína včetně sektů a Champagne.  Pýchou podniku je jedna z nejširších nabídek chuťových variací Gin & Tonic v Praze.

Bistro Špejle v pražské Jindřišské ulici má otevřeno denně od 8 do 23 hodin a nabízí možnost otestovat z velké palety chutí. Obsluhujete se zde sami a pozor, chyták na závěr – platíte za nasbírané špejle.