Každý z nás se potřebuje pořádně vyspat. Výjimkou nejsou ani rodiče malých dětí. A právě na ně myslí automobilka Ford, která vyrobila speciální dětskou postýlku, která simuluje jízdu autem. Ratolesti v ní prý spí, jako když je do vody hodí, a tím pádem mají klidnou noc i jejich rodiče.

Pokud máte děti, tak jste si asi už sami dávno všimli, že většina z nich nejlépe spí během jízdy v autě. To se týká dokonce i chronických nespavců, kteří jinak celé noci probrečí. Dokonce existují výzkumy, které potvrzují, že rodiče novorozenců a batolat trpí trvalým spánkovým deficitem, protože spí v průměru 5 hodin denně. A právě to byl možná ten klíčový spouštěcí moment pro španělské designéry společnosti Ford, kteří vyvinuli v rámci reklamní kampaně na rodinné vozy speciální dětskou postýlku, která malému spáči zprostředkuje stejné vjemy, jako kdyby se projížděl v autě.

„Po mnoha letech rozhovorů s rodiči dobře víme, že maminky a tatínkové novorozenců často zoufale touží třeba po jediné noci nerušeného spánku. Projížďka v rodinném voze sice svede zázraky, ale chudáci rodiče přitom musí zůstat vzhůru a ve střehu,“ uvedl jeden z členů vývojového týmu, designér Alejandro López Bravo ze španělského kreativního studia Espada y Santa Cruz.

A jak tedy tento kus zdánlivě obyčejného nábytku ve skutečnosti funguje? Pro uživatele to není nic složitého. Stačí jen se projet autem a nahrát si do  běžného chytrého telefonu jednu nebo i více různě dlouhých jízd. Všechny tyto informace potom pomocí speciální aplikace naistalujete z mobilu do paměti procesoru, umístěného přímo v postýlce. K tomu, aby vaše dítě v klidu své ložnice zažilo silniční hluk, slouží reproduktory umístěné na spodu lůžka. Po jeho obvodu se míhají světla iluzorních pouličních lamp a reflektorů protijedoucích aut. Postýlka zároveň vibruje, třese se a občas sebou cuká podobně jako auto při brzdění.

Zdá se, že firma Ford zůstane i nadále celosvětově proslulou automobilkou, ale dětská postýlka simulující jízd autem, která zatím existuje jen v jednom exmpláři, už prý zaujala tolik rodičů, že se možná brzy dočkáme její sériové výroby.