Jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších českých návrhářů, Jakub Polanka, navrhl limitovanou kolekci s názvem Her pro módní obchod Bibloo. Řada originálních oděvů a doplňků, určená pro sezónu jaro léto 2017, byla inspirována 80. a 90. léty, odvahou a sebevědomými ženami, které se vymezují vůči stereotypům.

Společnost Bibloo, provozovatel jednoho z největších módních internetových obchodů v České republice, dostála svému záměru oslovovat lokální tvůrce z oblasti designu a módy s cílem společně vytvářet unikátní limitované kolekce. Pro svou první spolupráci oslovila jednoho z nejvýznamnějších českých návrhářů Jakuba Polanku, jenž exkluzivně pro Bibloo navrhl řadu oděvů s názvem Her.

Inspirací mu byl údajně výrok britské herečky a držitelky Oscara Helen Mirrer, která v rozhovoru pro list New York Daily News prohlásila: „Jediné, čeho ve svém životě lituji je, že jsem neříkala „fuck off“ častěji.“ Přímým odkazem na tento citát je ústřední slogan celé kolekce – Fax Off, který je vyobrazen na základních modelech celé řady – na tričkách či mikinách, ale i na kšiltovkách nebo ponožkách.

Kolekce má být vyjádřením sebevědomých žen, které mají odvahu a vymezují se vůči stereotypům, do nichž jsou tlačeny okolím, jsou spontánní, rozhodné a mají sexappeal. Je určena těm, které tančí mezi každodenními  problémy s lehkostí a nadhledem. Oděvy nesou prvky typické pro 80. a 90. léta, patrná je inspirace filmem Flashdance, ale i kancelářskou módou.

Celkem čtyřicet modelů, které vycházejí z ikonických návrhů Jakuba Polanky, je rozděleno do tří hlavních linií. Základní linie obsahuje basic topy, včetně unisexových mikin, neformálních triček, kšiltovek či ponožek. Casual linie, v níž nechybí trenčkoty, vesty, šaty či kombinézy, se vyznačuje rafinovanou jednoduchostí, propojenou s provokativní elegancí a ženskou funkčností. Třetí část kolekce tvoří sofistikované a elegantní šaty, sukně a topy. Ve všech liniích se prolínají přírodní a technické materiály, oversize looky i modely ulité na tělo.

Limitovaná kolekce Jakuba Polanky pro Bibloo je k dostání na eshopu Bibloo nebo v Bibloo Concept Storu ve čtvrtém patře obchodního domu Kotva v Praze.