Ultramoderní zabezpečovací robot s názvem „The Knight Scope K5“ sám sebe „utopil“ – a to ve fontáně obchodního centra ve Washingtonu, D.C. Píše o tom německý server Focus.de.

Bezpečnostní robot ve tvaru rakety má senzory, lasery a GPS, s nímž vnímá své okolí a registruje neobvyklé události. Jenže všechny tyto vymoženosti mu nebyly nic platné. Schody vedoucí do fontány nejspíš nerozeznal jako hrozbu. Robot zapadl hlavou do asi jeden metr hluboké tůně a skonal.

Twitter

Jak mohlo dojít k této „tragické“ nehodě, zatím nikdo neví. V každém případě zkáza robota přítomné svědky dost pobavila a někteří si ho hned fotili a obrázky dávali na Twitter.

Některé tweety vyznívají zcela pochopitelně dost ironicky: „Slibovali nám létající auta a místo toho jsme dostali roboty se sebevražednými sklony,“ napsal jeden uživatel s narážkou na velkolepé vize budoucnosti ve filmu a v televizi.

Méně zábavy měl z nehody bezpečnostní personál budovy. Museli asi 150 kilogramů těžký stroj dostat pracně ven z vody. Aspoň jednou nějaký trumf člověka nad strojem. Výrobce robota Knight Scope nyní hledá důvody pro tuto mimořádnou událost, ale pro server „Mashable“ uvedl, že sebevražedný robot je jen ojedinělý případ.

Tak hlavně že se ojediněle nestalo nic horšího. Když si vybavíme všechna ta autonomní auta a drony a plánované roboty – vojáky, musíme jen doufat a věřit.

Jan Jandourek